Skip to content

Vaginal Narrower – innowacyjność plastyki pochwy

Od wieków kobiecość utożsamiana jest z pięknem duchowym, ale i fizycznym. Większość kobiet przywiązuje dużą wagę do własnego ciała, dba o jego wizerunek, sprawność, stara się zapewnić mu dobre zdrowie. Współczesna ginekologia estetyczna pozwala kobiecie zadbać również o miejsca intymne, które wraz z wiekiem tracą na elastyczności, ulegają licznym defektom, powodują dyskomfort. Skutecznym rozwiązaniem jest szybki i nieinwazyjny zabieg – lifting krocza z zastosowaniem innowacyjnych nici Vaginal Narrower.

Innowacyjność Vaginal Narrower

Vaginal Narrower to rodzaj rozpuszczalnych (po ok. 8-12 miesiącach), polimerowych nici ginekologicznych, stosowanych w ramach plastyki pochwy. Umożliwiają one w pełni bezpieczną korektę poporodowych lub związanych z wiekiem wad funkcjonalnych oraz niedoskonałości estetycznych. Stosuje się je w celu odmłodzenia mięśni, zwężenia i uelastycznienia wejścia do pochwy.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, poprzedzony konsultacjami i badaniem ginekologicznym. Polega na zastosowaniu szwów bazujących na profesjonalnych niciach, które z kolei wyposażone są w drobne haczyki kotwiczące, ustawione w dwóch przeciwległych kierunkach. Zabieg stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych operacji plastycznych z użyciem skalpela. Przeprowadza się go w pierwszej połowie cyklu, ambulatoryjnie oraz w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjentka bardzo szybko powraca do normalnej aktywności.

Dla kogo?

Zabieg z zastosowaniem Vaginal Narrower poleca się kobietom przed 60 rokiem życia. Stanowi bardzo skuteczne rozwiązanie w przypadku zmagań z uszkodzeniami poporodowymi lub związanymi z wiekiem, dotyczącymi budowy lub funkcjonalności dróg rodnych oraz z konsekwencjami w postaci zwiotczenia mięśni i luźnego wejścia do pochwy. Wśród wskazań do zabiegu specjaliści z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Estetycznej wymieniają przede wszystkim: kwestie estetyczne, spadek satysfakcji z życia seksualnego, nawracające infekcje, problemy z nietrzymaniem wydzieliny czy też wypadanie narządów rodnych.

Korzyści z zabiegu Vaginal Narrower

Spośród licznych zalet tego typu zabiegu należy wymienić:

  • poprawę wyglądu oraz sposobu funkcjonowania pochwy oraz krocza
  • zwiększenie komfortu i satysfakcji z życia seksualnego
  • minimalną inwazyjność
  • możliwość znieczulenia miejscowego
  • szybkie tempo gojenia, tym samym brak wymogu długotrwałej hospitalizacji oraz uciążliwej rehabilitacji
  • natychmiastowy i długotrwały efekt zabiegu

Przeciwwskazania, skutki uboczne

Zabiegu nie wykonuje się w przypadku zaostrzonych infekcji dróg rodnych, alergii na leki znieczulające, poważnych nieprawidłowości związanych z krzepliwością krwi, chorób nowotworowych narządów płciowych, cukrzycy, menstruacji lub innych krwawień, ciąży oraz połogu. Komplikacje po zabiegu Vaginal Narrower pojawiają się jedynie sporadycznie, jednocześnie nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentki.

Dzięki postępom medycyny plastycznej i ginekologii estetycznej oraz zabiegom typu Vaginal Narrower współczesna kobieta dostaje wyjątkową szansę, by z biegiem lat, po przebytych porodach nadal odczuwać seksualną satysfakcję, komfort psychiczny i fizyczny, świadomość własnej atrakcyjności oraz radość codziennego funkcjonowania. Przy jednoczesnej gwarancji, że droga ku lepszemu nie będzie ryzykowna i uciążliwa, za to  w pełni bezpieczna i efektywna.

Dodatkowe informacje na temat plastyki pochwy i zabiegu z zastosowaniem nici Vaginal Narrower dostępne są na stronie: http://www.rzepka.lek-med.pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.