Skip to content

Termolifting Zaffiro – zabieg, który przywróci młody wygląd!

Marzysz o pięknej młodej skórze pozbawionej zmarszczek, ale przeraża cię sama myśl o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej z użyciem igieł, kaniuli czy skalpela? Chcesz wyglądać młodo, ale nie chcesz uzyskać efektu maski? Spokojnie, nie musisz się ograniczać do tradycyjnych metod! Nowoczesna medycyna estetyczna dba także o kobiety, które w nieinwazyjny i bezbolesny sposób chcą odzyskać młody wygląd. Zabieg Zaffiro to rozwiązanie, które w kilka chwil wygładzi drobne zmarszczki, przywróci napięcie skóry i po prostu poprawi Twoje samopoczucie!

Połączenie zabiegu o szybkim i jednocześnie długofalowym działaniu

Termolifting Zaffiro, jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje działanie ciepła, które wpływa na skórę – zarówno na wierzchnie, jak i głębokie jej warstwy – powodując jej przebudowę. Specjalna głowica, wykorzystywana podczas zabiegu, została wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego, które rewelacyjnie przewodzi promieniowanie i sprawia, że efekty są jeszcze bardziej widoczne. Zabieg z użyciem promieniowania podczerwonego IR, jakim jest Zaffiro, opiera się na emitowaniu fal o odpowiednio dobranej długości i wysyłaniu ich z optymalną częstotliwością. Fale wysyłane pod skórę, powodują jej podgrzanie, tym samym docierając do włókien kolagenowych. Te dotknięte promieniowaniem i wpływem ciepła zaczyna reagować w sposób, zapewniający optymalne efekty zabiegu – obkurczenie włókien kolagenowych w praktyce skutkuje zwiększeniem elastyczności skóry i jej napięcia. Te efekty można dostrzec od razu, ale zabieg ma także drugą odsłonę – działanie długofalowe polega na stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ich ilość docelowo zwiększa się o 30%, co zapewnia lepszy efekt, a co najważniejsze taki, który utrzymuje się nawet do dwóch lat!

Szybko i efektywnie

Sam zabieg Zaffiro trwa od 20 do 40 minut, a podczas jego trwania pacjent odczuwa na przemian chłód i ciepło. Ciepło jest naturalnym efektem promieniowania podczerwonego, które pobudza produkcję kolagenu, natomiast chłód pochodzi z drugiej głowicy i ma po pierwsze zabezpieczyć skórę przed działaniem wysokiej temperatury, podczas wydzielania promieniowania podczerwonego IR, a po drugie zapewnić pacjentowi uczucie komfortu podczas zabiegu. Zabieg Zaffiro nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, zapewne dlatego, często jest nazywany zabiegiem lunchowym. Zaraz po jego wykonaniu pacjent jest gotowy powrócić do codziennych zajęć. Jedynym skutkiem ubocznym jego przeprowadzenia może być lekko zaczerwieniona skóra i czucie ciepła, podobne do tego po opalaniu. Pozytywnym zaskoczeniem jest natychmiastowa poprawa elastyczności skóry (http://skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/lifting-ujedrnianie-skory/zaffiro-2/).

Zabieg dla kobiet w każdym wieku

Zabieg Zaffiro jest szczególnie polecany kobietom w przedziale wiekowym od 25 do 35 lat – czyli w okresie kiedy produkcja włókien kolagenowych jest duża, ale powoli zaczyna spadać. Zabieg ma na celu nie tylko zatrzymanie tego procesu, ale także jego cofnięcie. Wówczas zadowalające efekty daje już jeden zabieg. Kobietom powyżej 35 roku życia specjaliści polecają serię kilku zabiegów, które spowodują wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności skóry i naturalne odmłodzenie. Co ważne fototyp skóry, a także stopień jej opalenia, występowanie problemów naczyniowych oraz rozszerzonych porów nie stanowi bariery do wykonania zabiegu Zaffiro – wyjaśniają eksperci Kliniki SkinClinic (http://skinclinic.pl/).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.