Skip to content

VMware Horizon- wirtualizacja do twojej firmy

Wirtualny pulpit to rodzaj oprogramowania, z pomocą którego można pracować równocześnie na wielu pulpitach w tym samym momencie. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik na każdym z pulpitów może wykonywać pracę związaną z różną dziedziną. Dzięki temu wykorzystywane przez niego materiały są odpowiednio uporządkowane zgodnie z ich tematyką i nie tworzy się niepotrzebny bałagan, w którym użytkownik nie może niczego odnaleźć. W tym krótkim artykule postaramy się przybliżyć Państwu oprogramowanie do wirtualizacji cenionej firmy VMware.

VMware- sylwetka firmy

VMware jest firmą świadczącą usługi z zakresu cyfrowej obsługi przedsiębiorstw. Jej siedziba znajduje się w Palo Alto w Kalifornii. Specjalizuje się w zaawansowanym oprogramowaniu informatycznym dedykowanym w przeważającej części rozwiązaniom komercyjnym. W jej portfolio można znaleźć bogatą gamę produktów, które pozwalają na szeroko rozumianą obsługę środowiska obliczeniowego oraz wykorzystanie chmury i sieć. W ofercie firmy można także wyróżnić oprogramowanie przeznaczone do wizualizacji, w tym również specjalizujące się w udostępnianiu wirtualnych pulpitów.

Czym jest Vmware Horizon?

VMware Horizon tworzy kilka produktów, które służą do udostępniania funkcji wirtualnych pulpitów oraz aplikacji online. Dodatkowo stanowią system zabezpieczeń danych na wielu urządzeniach końcowych. VMware Horizon zaliczany jest do grupy komercyjnego oprogramowania wirtualnego. Jest to również zaawansowana platforma, która pozwala na zarządzanie wirtualnymi środowiskami desktopowymi.

Produkty Horizon bardzo dobrze sprawdzą się jako oprogramowanie działające w połączeniu z VMware Data Center (m.in. vSphere, vSAN, NSX). Ich integracja pozwala na zastosowanie skutecznego i bezproblemowego rozwiązania, które spełnia wiele funkcji różnych urządzeń: umożliwia testowanie, budowanie oraz kontrolę kilku urządzeń pamięci masowej oraz oprogramowania do wirtualizacji oraz obsługi elementów sieci.

True SSO to oprogramowanie, które pozwala na uproszczenie procesu uwierzytelniania dla wszelkich usług stacjonarnych oraz aplikacji online. Jej zastosowanie służy do łączenia informacji o użytkownikach oraz ich lokalizacjach. Stanowi również system zabezpieczeń, który chroni wirtualną infrastrukturę.

Rozwiązanie VMware Horizon jest skalowane dzięki dodatkowi w postaci VMware Cloud Foundation. Jest to rodzaj chmury, która łączy się z oprogramowaniem do wizualizacji oraz obsługą aplikacji online.

Seria produktów VMware Horizon

W kolekcji produktów z serii Horizon można wyróżnić trzy jego najważniejsze wersje, które znajdziecie Państwo w ofercie firmy thomas it:

-HZ-ADVC-10-G-SSS-C

-HZ-ADVC-10-3G-SSS-C

-HZ-ADVN-10-G-SSS-C

Najważniejsze cechy VMware Horizon

Platforma VMware Horizon to obszar roboczy, które jest równocześnie miejscem dostępu do oprogramowania do wirtualizacji oraz obsługi aplikacji. Dzięki swojej strukturze jest łatwa w obsłudze dla klienta końcowego. Pozwala także na zastąpienie wielu urządzeń za pomocą jednego rozwiązania.

Obniżenie kosztów obsługi oraz maksymalne jej uproszczenie jest możliwe, dzięki podziałowi dostępnych zasobów przy udziale pamięci wirtualnej, wirtualnego przetwarzania oraz wirtualnej sieci. Rozwiązanie VMware Horizon pozwala także na znaczne rozszerzenie wizualizacji poza centrum zarządzania danymi na inne urządzenia, którymi mogą być również komputery stacjonarne.

Wykorzystanie Horizonu pozwala także na zabezpieczenie danych, które generowane są przez użytkowników końcowych. Ochrona odbywa się z udziałem specjalnie dobranego procesu, który w bardzo krótkim czasie dostosowuje się do konkretnego środowiska komputerowego. W tym celu wykorzystuje wirtualną sieć. W jej pracy stosuje się jedynie zabezpieczoną infrastrukturę danych i obciążeń.

Zarządzanie komputerami stacjonarnymi nigdy nie było tak łatwe. Horizon opiera swoje działanie o innowacyjną architekturę pulpitów oraz różne aplikacje online. Zastosowanie takiego rozwiązania znacząco zmniejsza koszty związane z przechowywaniem i eksploatacją dużych ilości danych.

Kompatybilność platformy VMware Horizon

Oprogramowanie to jest kompatybilne z takimi systemami operacyjnymi jak Windows, GNU/Linux, MAC OS X. Rozwiązania zaproponowane przez firmę VMware dedykowane są dla klientów komercyjnych oraz środowisk akademickich. W ofercie firmy thomas it znajdują się między innymi takie produkty jak Application Management Bundle, Horizon Advanced Edition, Horizon Enterprise Edition, Horizon View Standard Add-On, Horizon View Standard Edition, Horizon for Linux.

Jeżeli zapoznanie się z powyższym tekstem sprawiło, że mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące oprogramowania do wirtualizacji – zachęcamy do skontaktowania się z ekspertami thomas it, którzy z chęcią udzielą Państwu profesjonalnej porady i pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 32 444 94 30 bądź e-mailowego: info@thomas-it.pl