Skip to content

Cyberpunk 2077 – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Gra Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Odsunięcie premiery w czasie o kolejne 5 miesięcy jeszcze bardziej wzmocniło emocje oczekujących na nią graczy. Nic dziwnego – przyszłość rozwoju ludzkiej cywilizacji jest wieczną tajemnicą, która przyciąga do siebie całą masę zainteresowanych post modernistycznym klimatem osób. Co należy wiedzieć przed zakupem gry? Gdzie ją zamówić, aby móc się nią cieszyć już w dniu premiery?

Jak powstał pomysł na Cyberpunk 2077?

W 1995 roku ogromną popularnością cieszyła się gra papierowa „Cyberpunk2020” autorstwa Mike’a Pondsmitha. W trudnej dla świata przyszłości zmodyfikowane postacie muszą zrobić wszystko, aby przetrwać. Wizja zbyt szybkiego rozwoju technologicznego, który niesie ze sobą szereg niezamierzonych skutków, zyskała tak duże zainteresowanie, że sam pomysł stał się natchnieniem dla niejednego pisarza, grafika, a nawet, jak widać na przykładzie gry Cyberpunk 2077, twórcy gier. Studio CD Projekt Red, które swój ogromny sukces zawdzięcza grze stworzonej na podstawie sagi opowiadającej o życiu wiedźmina, już w 2012 roku ogłosiło pracę nad nowym projektem. Premiera gry Cyberpunkt 2077 miała odbyć się na początku 2020 roku, jednak pod pretekstem dokładniejszego jej dopracowania studio przesunęło ją na wrzesień.

Wymagania sprzętowe gry

Wciąż brak oficjalnych informacji na temat wymagań sprzętowych gry. Ze względu na doświadczenie z innymi produkcjami polskiego studia CD Project Red, można tworzyć jednak dość prawdopodobne prognozy. Uważa się, że gra Cyberpunk 2077 powinna być obsługiwana przed sprzęt mający co najmniej 12 GB pamięci RAM. System operacyjny komputera nie powinien być starszy niż Windows 7. Odpowiedni procesor to Intel Core i5-2500K lub nowszy, z taktowaniem na poziomie 3.3GHz. Odpowiednikiem takiego procesora od AMD będzie model Ryzen 5 260 z taktowaniem 3.9 GHz. Do tego potrzebna będzie karta graficzna korzystająca z co najmniej 3 GB pamięci. Podstawowy zalecany model to Nvidia GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 280. Warto pamiętać, że to jedynie prognozowane minimalne wymagania sprzętowe, więc podczas premiery może się okazać, że potrzebny będzie jeszcze bardziej wydajny sprzęt. Cyberpunk 2077 ma być także dostępny na konsolę PlayStation 4 i Xbox One.

Cyberpunk 2077 – o co właściwie chodzi?

Cała akcja gry rozgrywa się w miejscu nazwanym Night City. Ludzie masowo decydują się na implanty, które zastępują im kończyny i powszechne stają się różnego rodzaju czipy, które po wszczepieniu dają możliwość kontroli pojedynczej jednostki przez duże korporacje. Część ludzi zażywa silnie uzależniające substancje modyfikujące ich ciała. Przez wszystkie te udoskonalenia świat staje się podzielony na tych, którzy pozostali naturalni i tych, których nie wszyscy nazwaliby jeszcze ludźmi. Zmodyfikowane jednostki uzależnione od silnych środków stają się agresywne i są w stanie zrobić absolutnie wszystko, aby zaspokoić swój głód. Elitarna grupa o nazwie Psycho Squad musi poradzić sobie tam, gdzie policja staje się całkowicie bezradna.

Gra ARPG z elementami FPS

Gra typu ARPG to szeroka fabuła i otwarty świat, który można poznawać, zwiedzać i odkrywać. Skrót ARPG pochodzi z angielskiego i oznacza dosłownie action role playing game, czyli po prostu grę fabularną, w której gracz wciela się w rolę konkretnego bohatera. Cyberpunkt 2077 ma zawierać także elementy FPS, czyli first person shooter, strzelanki z punktu widzenia pierwszej osoby. Indywidualnie wybierany rozwój postaci i modyfikacje, prowadzone dialogi jak i przebieg wszystkich interakcji mają wpływać na fabułę, tworząc wyjątkowe doświadczenie rozgrywki dla każdego z osobna.

Gdzie kupić grę Cyberpunk 2077?

Grę Cyberpunk 2077 już można zamówić w przedsprzedaży w wersji podstawowej lub wydaniu kolekcjonerskim. Szczególnie podczas zamówienia preorderu gry ważne jest, aby wybierać sprawdzonych sprzedawców jak Oleole!. Tylko wówczas można mieć całkowitą pewność, że zamówienie rzeczywiście zostanie wysłane przedpremierowo. Decydując się na wydanie rozszerzone, można liczyć na kolekcjonerskie opakowanie, płytę ze ścieżką dźwiękową, metalowy brelok, haftowane naszywki, mapę Night City, figurkę przedstawiającą głównego bohatera i wiele więcej.

undefined