Skip to content

Dystrybutor wody – cena, wady i zalety

Dystrybutory wody można spotkać w wielu miejscach publicznego użytku, a coraz częściej także w naszych domach. Co więcej, nieustannie rośnie zainteresowanie nimi. Co zatem warto o nich wiedzieć?

Jeśli planujesz kupić dystrybutor wody cena nie powinna Cię zaskoczyć, ponieważ w zależności od modelu, spotkamy się z różnymi ofertami. Poszczególne rodzaje dystrybutorów dostosowane są do potrzeb klienta indywidualnego. Znane są te butlowe oraz bezbutlowe, ale też dystrybutory wody gazowanej. W naszym kraju istnieje wiele firm, które sprzedają, ale i montują takie urządzenia. Dystrybutor wody można kupić nie tylko na własność, ale też wydzierżawić.

Sprzedający te urządzenia chwalą je szczególnie ze względu na ekonomiczność oraz ekologiczność, co dodatkowo pozwala zaoszczędzić też wiele miejsca. Co więcej, rozwiązanie pozwala uzyskać zarówno gorącą, w temperaturze pokojowe, jak i zimną, a zatem aż trzy rodzaje.

Wady oraz zalety dystrybutora wody

Dystrybutor wody posiada naprawdę wiele zalety, a to przede wszystkim woda w niskiej cenie, w dużych ilościach oraz o różnych temperaturach. To spory komfort, a także ciekawy ekologiczny zamiennik dla klasycznej butelkowej wody. Jak jednak wszystkie rozwiązania, posiada też pewnie wady.

Zdaniem niektórych naukowców, woda tego typu może nie do końca być najzdrowsza. Wszystko z uwagi na to, że może nieco dłużej stać, kiedy korzysta z niej mało osób. Butle wymienia się zwykle wtedy, kiedy zostaną zupełnie opróżnione, a to może nastąpić nawet po kilku miesiącach. Jej wymiana powinna odbywać się zatem już wtedy, kiedy tylko będzie nieświeża. Już po pewnym czasie od jej otwarcia, istnieje ryzyko tego, że będą namnażać się w niej bakterie, kiedy to sam płyn będzie stawał się po prostu bezwartościowy. Warto przy tym zaznaczyć, że z tym samym problemem mogą spotkać się też użytkownicy dystrybutorów wody niebutelkowych. Tak czy inaczej, z pewnością jest to urządzenie, którego posiadanie powinniśmy poważnie rozważyć, ponieważ odpowiednie użytkowanie niesie za sobą wiele korzyści.