Skip to content

Czy tablet to dobry prezent na komunie dla dziecka?

Komunia już od kilku lat nie jest świętem duchowym, a jak najbardziej komercyjnym. Wielkie zyski w tych dniach mają sklepy typu ale.pl. Każdy chce kupić dla swojego chrześniaka lub wnuczki wyjątkowy prezent. Jedną z propozycji jest tablet. Czy to dobry pomysł na prezent komunijny?

Tablet jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych prezentów komunijnych dla dziecka. Jest tańszy i mniejszy niż laptop. W związku z tym, dużo bardziej dostępny. Z powodzeniem można nim zastąpić laptop, który i tak w większości domów ma już swoje stałe miejsce. Zdecydowanie taki prezent spodoba się każdemu dziecku. Będzie ono miało sprzęt, na którym będzie mogło grać w gry, oglądać filmy i przeglądać strony internetowe.

Kupując tablet dla dziecka na komunię należy wybrać model, który będzie dostosowany do jego potrzeb. Do podstawowych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę należą:

  • System operacyjny

Obecnie w tabletach można znaleźć trzy podstawowe systemy operacyjne: Android, iOS, Windows. Najczęściej wybierane są tablety z systemem Android. Produkuje je wielu producentów m.in. Samsung czy Asus. Android gwarantuje użytkownikowi dostęp do płatnych oraz bezpłatnych aplikacji podnoszących funkcjonalność urządzenia. iOS dostępny jest natomiast na urządzeniach Apple. Windows natomiast umieszczany jest w tabletach, które mają być wykorzystywane do pracy. Windows wciąż się rozwija i przygotowuje szereg aplikacji dostępnych, zarówno na tablety, jak i pecety.

  • Specyfikacja

Istotnymi kwestiami przy zakupie tabletu dla dziecka jest liczba rdzeni, zegar procesora oraz ilość pamięci RAM. Innym parametrem, na jak należy zwrócić uwagę jest wielkość wyświetlacza. Tanie tablety mają rozdzielczość na poziomie 1024×768 pikseli. Jest to wystarczająca wielkość dla dziecka. Warto również sprawdzić, czy tablet ma dużą ilość pamięci wewnętrznej. Na rynku dostępne są tablety o pojemności od 4 GB do 128 GB. Przechowywanie danych na tablecie z dużą pojemnością będzie jak najbardziej możliwe. Im więcej pamięci, tym lepiej. Tablet będzie wówczas zdecydowanie bardziej funkcjonalny.

A Ty jaki prezent planujesz kupić dziecku na komunię? Skorzystaj z ale.pl