Skip to content

Sposoby na zdrową skórę po wakacjach

Wakacyjne podróże, kąpiele morskie i opalanie często są przyczyną złego stanu naszej skóry i cery. W takim wypadku dobrze zwrócić się do kosmetyczki lub dermatologa, który pomoże nam przywrócić piękny i zdrowy wygląd naszej cery!

Cera – jak o nią zadbać?

Po wakacyjnych szaleństwach, podczas których łatwo zapomnieć o codziennej pielęgnacji, może się okazać, że nasza cera jest w kiepskiej kondycji. Nic dziwnego – słona woda morska, słońce i wiatr – choć bardzo przyjemne – mogą nieść negatywne skutki. Dlatego po powrocie do domu dobrze jest zafundować swojej cerze regenerację, dzięki której ją nawilżymy, pozbędziemy się wszelkich niedoskonałości i poprawimy jej ogólny wygląd. Z jakich zabiegów warto skorzystać? Sporządziliśmy spis przykładowych powakacyjnych zabiegów “must have”:

  • złuszczanie za pomocą kwasów lub peelingów chemicznych – pozwolą one na pozbycie się martwego naskórka i odświeżą twarz,
  • oczyszczanie przy pomocy alg, kwasu hialuronowego lub witamin,
  • nawilżanie od wewnątrz,
  • relaksujące zabiegi SPA.

Zanim zdecydujemy się na zabieg, upewnijmy się, że nie jest on dla nas niebezpieczny! Salony kosmetyczne powinny nas poinformować o ewentualnych powikłaniach i niepożądanych skutkach. Dotyczy to zwłaszcza zabiegów z użyciem kwasów, które – mimo swej skuteczności – niosą pewne ryzyko, dlatego nie są polecane wszystkim. Zwróćmy też uwagę na to, aby po zabiegu regenerującym nie wystawiać twarzy od razu na ekspozycję słoneczną ani nie stosować zbyt mocnego i ciężkiego makijażu – pozwólmy jej odpocząć.

Jak zregenerować skórę?

Ze skórą na ciele należy obchodzić się podobnie jak z twarzą. Wszelkie zabiegi złuszczające i odżywiające są jak najbardziej wskazane, zwłaszcza jeśli skóra jest mocno opalona. Należy pamiętać, że chociaż opalenizna wygląda ładnie, jest poniekąd rodzajem oparzenia. Skutkami nadmiernego opalania mogą być niechciane piegi lub pieprzyki, czyli zmiany skórne, które bywają niebezpieczne dla naszego zdrowia i jak najszybciej należy je zbadać u dermatologa. Dlatego tak bardzo ważna jest regeneracja skóry. Na ciało można stosować te same zabiegi co na twarz – preparaty i ich składniki oczywiście różnią się od siebie, ale zasada jest ta sama: należy pozbyć się martwego naskórka i odżywić jak najwięcej warstw skóry. Dodatkowo warto też skorzystać z zabiegów relaksacyjnych i upiększających, które mają wpływ na kondycję naszej cery, np.:

  • ujędrnianie ciała,
  • masaże,
  • depilacja,
  • kąpiele wodne, piwne itp.

Tego typu zabiegi z pewnością pomogą zregenerować naszą skórę, ale także odprężą całe ciało i pozwolą nam się zrelaksować. Więcej na ich temat można przeczytać na stronie: http://www.anlaya.pl/kosmetyka/.

Jaki salon wybrać?

Wybór salonu oczywiście należy do Ciebie. Niemal w każdym z nich można skorzystać z podobnych usług. Dlatego przy wyborze salonu, w którym odnowimy swoje ciało, najlepiej kierować się jakością usług i opiniami. Ceny w tym przypadku nie mogą grać głównej roli. Dobre rekomendacje i gwarancja najwyższej jakości to wyznaczniki dobrego salonu. W Warszawie funkcjonuje jeden z lepszych – Anlaya Day Spa. Oferuje on szeroki wachlarz zabiegów – nie tylko na twarz i ciało, ale także na włosy i paznokcie. Ponadto pracownicy zajmują się zarówno zabiegami kosmetycznymi, jak i medycyną estetyczną. A wszystko to w oparciu o inspirację japońskimi tradycjami z zakresu pielęgnacji ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.