Skip to content

Jak skutecznie oczyścić podłogę?

Czysta podłoga to podstawa zadbanego domu. O ile utrzymanie porządku w przestrzeni prywatnej zazwyczaj nie stanowi problemu, tak w miejscach publicznych może okazać się dużym wyzwaniem. Nie należy tego lekceważyć, ponieważ wizytówką hotelu, biura, obiektu sportowego czy hali jest właśnie porządek. Przeważnie od niego zależy pozytywne pierwsze wrażenie o danej firmie, instytucji lub obiekcie. Sprzątanie można ułatwić, decydując się na usługi firmy sprzątającej lub kupując profesjonalny sprzęt.

Pomoc firmy sprzątającej

Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Profesjonalna firma sprzątająca to rozsądna inwestycja, ponieważ zapewnia ona kompleksowe i dokładne sprzątanie obiektu. Jest to zasługą maszyn czyszczących, z których korzystają takie firmy. Przedsiębiorstwa – zamiast wynajmować firmę sprzątającą – mogą również oszczędzić, zakupując swój własny sprzęt. Wówczas należy dokonać odpowiedniego wyboru maszyn, które okażą się najbardziej pomocne w danej przestrzeni. Przyjrzyjmy się więc z jakich sprzętów korzystają profesjonaliści.

Maszyny do mycia podłóg – szeroka oferta

Urządzenia czyszczące to tak naprawdę bardzo pokaźna kategoria sprzętów, które zaprojektowano do wykonywania różnego rodzaju działań. Na co zwrócić uwagę, chcąc kupić tylko najpotrzebniejsze maszyny? Przede wszystkim na to, do jakich powierzchni zostały przystosowane. Istnieją urządzenia przeznaczone specjalnie do sprzątania ogromnych metraży – te sprawdzą się najlepiej na halach sportowych albo w galeriach handlowych. W małym pensjonacie czy lokalu gastronomicznym najlepsze z kolei będzie nieduże urządzenie, które dokładnie wysprząta każdy kąt czy niewielką łazienkę, równocześnie nie zajmując wiele miejsca. Profesjonaliści często decydują się na urządzenia firmy Numatic. Oferuje ona zarówno maszyny uniwersalne, ale także urządzenia do czyszczenia o specjalistycznym działaniu. Niektóre stworzono specjalnie z myślą o konkretnych typach powierzchni. Dużą popularnością cieszą się na przykład polerki do podłóg. Niektóre z nich dostosowują się do nierówności podłoża i są zaopatrzone w regulacje parametrów. Przydatne są również urządzenia myjące podłogi, czyli wielofunkcyjne maszyny umożliwiające szorowanie, polerowanie, a nawet mycie dywanów. Polerki czy szorowarki nie są duże, a sprawdzają się w sytuacjach, gdy trzeba naprawdę dokładnie wyczyścić podłogę.

Maszyny samojezdne

Maszyny czyszczące nazywane samojezdnymi zazwyczaj są przeznaczone do większych metraży. To specjalne wózki z miejscem dla operatora, które są wyposażone w dozownik do środków czyszczących i specjalne ssawy. Umożliwiają szybkie oczyszczenie dużej powierzchni, często można w nich ustawić szerokość czyszczenia. Urządzenia Numatic tego typu można znaleźć na stronie autoryzowanego dealera tej marki: http://www.numatic-haerson.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace-samojezdne/.

Wózki, które usprawnią pracę

Bardzo dużym udogodnieniem sprzątania okazują się… wózki. To specjalne konstrukcje umożliwiające przechowywanie i przewożenie dużej ilości środków czystości, często wyposażone w specjalne wiadra czy pojemnik na śmieci. Dodatkowym udogodnieniem jest występująca w niektórych wózkach wyciskarka do mopa. Są one dostępne w bardzo różnych rozmiarach, dzięki czemu ułatwią sprzątanie bardzo małych, jak i bardzo dużych powierzchni. Te mniejsze są zazwyczaj łatwe do złożenia, by zajmowały jak najmniej przestrzeni. Wyposażenie tego typu skróci czas pracy i pozwoli zachować porządek wśród środków do sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.