Skip to content
Restauracja Ustroń

Szukasz miejsca na jesienny wypad? Ustroń jest idealny!

Koniec lata zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli jednak marzy Ci się jeszcze jakiś wypad w tym sezonie – nic straconego! Wrzesień to początek przepięknej pory roku, która odkrywa wiele uroków naszych rodzimych krajobrazów. Jesienią warto wybrać się w Beskid Śląski – piękne lecz niewysokie góry – idealne dla osób lubiących odpoczynek na świeżym powietrzu i ekscytujące widoki.

Ustroń to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w tym regionie. Położone jest w dolinie Wisły, między masywem Wielkiej i Małej Czantorii oraz Równicy. Jest to bardzo dobre miejsce wypadowe na wyprawy górskie piesze oraz rowerowe. Jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w Ustroniu?:

  • kolejka linowa na Czantorię,
  • letni tor saneczkowy,
  • wyciąg krzesełkowy na Palenicę,
  • muzeum ustrońskie oraz muzeum regionalne „Stara Zagroda”,
  • źródła wód leczniczych.

W okolicy Ustronia, jak i w całym Beskidzie Śląskim, można bardzo dobrze zjeść. Popularne są tutaj regionalne potrawy, niezwykle smaczne, których głównym składnikiem jest często dziczyzna. Zatem, po wyczerpującym i aktywnym dniu w górach, można skusić się na pyszny obiad lub kolacje w jednym z najlepszych lokalnych miejsc – Restauracja Ustroń to miejsce, w którym Twoje podniebienie dozna kulinarnej ekstazy!

Beskid Śląski to region, który warto odwiedzić o każdej porze roku, ale jesienią wygląda on naprawdę zjawiskowo! Jeśli szukasz miejsca na jesienny weekendowy wypad lub nieco spóźniony urlop, warto wybrać ten region!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.