Skip to content
Restauracja Ustroń

Szukasz miejsca na jesienny wypad? Ustroń jest idealny!

Koniec lata zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli jednak marzy Ci się jeszcze jakiś wypad w tym sezonie – nic straconego! Wrzesień to początek przepięknej pory roku, która odkrywa wiele uroków naszych rodzimych krajobrazów. Jesienią warto wybrać się w Beskid Śląski – piękne lecz niewysokie góry – idealne dla osób lubiących odpoczynek na świeżym powietrzu i ekscytujące widoki.

Ustroń to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w tym regionie. Położone jest w dolinie Wisły, między masywem Wielkiej i Małej Czantorii oraz Równicy. Jest to bardzo dobre miejsce wypadowe na wyprawy górskie piesze oraz rowerowe. Jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w Ustroniu?:

  • kolejka linowa na Czantorię,
  • letni tor saneczkowy,
  • wyciąg krzesełkowy na Palenicę,
  • muzeum ustrońskie oraz muzeum regionalne „Stara Zagroda”,
  • źródła wód leczniczych.

W okolicy Ustronia, jak i w całym Beskidzie Śląskim, można bardzo dobrze zjeść. Popularne są tutaj regionalne potrawy, niezwykle smaczne, których głównym składnikiem jest często dziczyzna. Zatem, po wyczerpującym i aktywnym dniu w górach, można skusić się na pyszny obiad lub kolacje w jednym z najlepszych lokalnych miejsc – Restauracja Ustroń to miejsce, w którym Twoje podniebienie dozna kulinarnej ekstazy!

Beskid Śląski to region, który warto odwiedzić o każdej porze roku, ale jesienią wygląda on naprawdę zjawiskowo! Jeśli szukasz miejsca na jesienny weekendowy wypad lub nieco spóźniony urlop, warto wybrać ten region!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.