Skip to content

Przekuj wady w zalety – wypróbuj zabieg powiększania piersi i pośladków własnym tłuszczem

Cierpisz z powodu nagromadzenia się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu? Za to pupę masz “płaską”, a piersi zbyt “małe”? Wiele z nas ma podobny problem i zapewne niejedna pomyślała sobie kiedyś, że fajnie by było odjąć trochę tłuszczyku z boczków i upchnąć go w biust albo pupę. Okazuje się, że takie myślenie nie zakrawa na science fiction.

Specjaliści medycyny estetycznej już dawno opracowali skuteczną metodę, która polega właśnie na odessaniu tkanki tłuszczowej z brzucha lub innej powierzchni i wypełnieniu nią piersi oraz pośladków. Zabieg ten wykonywany jest m.in. w katowickim Centrum DER-MED, gdzie wykorzystuje się jedno z najnowocześniejszych urządzeń do lipotransferu – Body Jet.

Dwa w jednym: odchudzanie i powiększanie

Modelowanie ciała własnym tłuszczem nazywane jest również lipofillingiem lub lipotransferem. Jest alternatywną metodą dla wstawiania sztucznych implantów i daje dużo bardziej naturalny efekt. Urządzenie Body Jet to nowoczesny system, umożliwiający odchudzanie i powiększanie w jednym. Zabieg ten polega bowiem na usunięciu nad­miaru tkanki tłusz­czo­wej z brzucha, ud, kolan czy ramion, a następnie przeszczepieniu jej do piersi lub pośladków.

Komórki tłuszczowe pobierane w trakcie zabiegu to naj­bar­dziej natu­ralny i bezpieczny mate­riał, który może posłu­żyć do mode­lo­wa­nia biustu i poślad­ków. Do wypełniania wykorzystuje się tkankę o naj­wyż­szej jako­ści i praktycznie niezniszczonej struk­tu­rze. Tłuszcz ten wykorzystuje się także do innych zabiegów, takich jak wygładzanie zmarszczek na twa­rzy.

Dla kogo zabieg lipofillingu?

Powiększanie biustu własnym tłuszczem sprawia, że piersi stają się jędrne i naturalne nie tylko w wyglądzie, ale i w dotyku. Lipotransfer pozwala też usunąć problem asymetrii piersi, a nawet wykorzystuje się go do rekonstrukcji biustu po zabiegu mastektomii. Dzięki wypełnianiu własną tkanką tłuszczową można zaokrąglić kształt zbyt płaskich pośladków, z którymi mają problem nie tylko szczupłe osoby.

Najważniejsze efekty zabiegu:

  • wyraźne zwiększenie rozmiarów biu­stu,
  • wymodelowanie i pod­niesienie piersi,
  • powiększenie pośladków,
  • uzupełnienie ubytków tkanki w różnych częściach ciała.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem nie usatysfakcjonuje jednak kobiet, które marzą o bardzo dużym biuście, ponieważ po jednym zabiegu można spodziewać się zmiany biustonosza na większy tylko o jeden rozmiar. Bardzo szczupłe kobiety też mogą być zawiedzione, ponieważ niewystarczająca ilość tkanki tłuszczowej dyskwalifikuje z zabiegu.

Zabieg powiększanie piersi i pośladków tłuszczem – etapy

Powiększanie piersi i pośladków własnym tłuszczem wiąże się z wykonaniem dwóch dość skomplikowanych zabiegów podczas jednej wizyty, dlatego w zależności od operowanych obszarów, trzeba na nie poświęcić od 2 do 3 godzin. Zabieg prze­pro­wa­dza się w znie­czu­le­niu miej­sco­wym.

Pierwszym etapem jest pobranie tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym jest ona nagromadzona. Następnie pobrana tkanka uzdatniana jest do procesu reimplantacji. Lekarz, przy pomocy specjalnej kaniuli wprowadza komórki tłuszczowe w obszar zabiegowy, który ma zostać powiększony (piersi lub pośladki). Podczas pobierania tkanki tłuszczowej i jej implantacji wykonywane są niewielkie nacięcia, które nie pozostawiają widocznych blizn.

Zabieg nie wymaga hospitalizacji, dlatego tego samego dnia można wrócić do domu.

W pierwszych tygodniach po zabiegu miejsce, w którym zaaplikowana została tkanka tłuszczowa, bywa nadmiernie powiększone, ale po kilku tygodniach sytuacja wraca do normy i można cieszyć się wymarzonymi krągłościami. Zazwyczaj, w celu równomiernego rozmieszczenia przeszczepianej tkanki tłuszczowej, zaleca się wykonywanie specjalnego masażu przez okres 4-6 tygodni.

Wiele kobiet, w przypadku tego typu zabiegów ma pewne obawy i wątpliwości, dotyczące bezpieczeństwa i mogących wystąpić komplikacji. Dlatego powiększanie piersi i pośladków tłuszczem w takich miejscach, jak krakowskie Centrum DER-MED, wykonywane jest przez chirurgów z wieloletnim doświadczeniem.