Skip to content

Konwerting – zastosowanie

Zastosowanie konwertingu jest bardzo szerokie. I nie powinno to dziwić. Przemysł różnych branż potrzebuje rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb i do indywidualnych cech produktów, a a firmy zajmujące się konwertingiem potrafią zapewnić idealne dopasowanie.

Jakie materiały można konwertować?

Nowoczesna technologia pozwala na konwertowanie najróżniejszych materiałów. Do najpopularniejszych zalicza się taśmy jednostronne i dwustronne, taśmy natykorozyjne i akrylowe,  pianki, ale można również konweryować etykiety, folie, a także filce, włókniny i inne materiały.

Konwerting dla wielu branż

Dobre firmy i znane na rynku firmy takie jak CVGS dostarczają produkty konwertingu dla wielu branż. Zazwyczaj są to detale, bez których jednak żadna większa firma produkcyjna po prostu nie mogłaby się obejść i zrealizować zamówienia. Elementy konwertingu dokładnie zabezpieczają każdy rodzaj materiału.

 

Konwering w motoryzacji – produkty dla motoryzacji muszą być bardzo wytrzymałe. Do najpopularniejszych zalicza się uszczelki zamka drzwi do samochodów, mocowania klamek, wytłuszczenie komory silnika, mocowania pinów, uszczelki lampy tylnej, czy też mocowania czujników parkowania.  Oczywiście wszystkie te produkty muszą mieć bardzo wysoka trwałość i są tworzone na bazie różnych materiałów, no. gum komórkowych, różnych pianek czy polichlorku.

 

Konwerting w AGD – również w branży AGD materiały konwertingu są niezwykle potrzebne. Najczęściej tworzone są na bazie pianek, ale oczywiście nie tylko. Zadaniem elementów do AGD jest przede wszystkim wygłuszenie, ale tez izolacja. Wygłuszenie akustyczne, mocowanie panelu kontrolnego (w przypadku pralki), izolacja termiczna, uszczelka pokrywy tylnej – to tylko niektóre zastosowania elementów konwertingu.

 

Konwerting w branży elektronicznej – taśmy, których zadaniem jest zabezpieczanie płytek obwodów drukowanych, uszczelki sprawdzające się do zabezpieczenia wyświetlaczy, wszelkie folie ochronne – zakres wykorzystywania konweringu w tej branży jest bardzo duży!

 

Konwerting w branży przemysłowej – podkładki, uszczelki, systemy ochronne, systemy wygłuszające, elementy izolacji, dystanse – rozwiązań do przemysłu jest wiele. Materiały konwertingu wykorzystuje się również w znakowaniu ciągów kontrolnych, czy do mocowania etykiet.

 

Branża meblarskafilce i stopki – z tym najczęściej kojarzy się drobne wyroby meblarskie z konwertingu. Jednak to nie wszystko. To również taśmy do luster, taśmy ochronne, odbijaki i cała gama produktów ochronnych.

 

Branża reklamowa – w branży reklamowej stosuje się cała gamę produktów takich jak taśmy, wobblery, odbijaki, filce i wiele, wiele innych. Używają ich producenci  materiałów reklamowych, ale tez projektanci oraz agencje.

Jak widać produkty konwertingu używane są często. A i tak nie są to jeszcze wszystkie ich zastosowania. Świetnie sprawdzają się w branży opakowań, a także branży szklarskiej. Bez nich wiele produktów nie spełniałoby sowich zadań odpowiednio. Firmy zajmujące się ich produkcją dbają o to, aby ich produkty w jak najlepszym stopniu zabezpieczały cenne ładunki, towary i elementy wyposażenia.