Skip to content

Dieta bogata w afrodyzjaki – jak korzystać z natury?

Dobra wiadomość dla łasuchów. Lista produktów spożywczych wspomagających nasz apetyt na seks jest długa i różnorodna. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie (i partnera). Seler, orzechy, pokarmy bogate w cynk np. ostrygi. Jest w czym wybierać. Każde z tych produktów zawierają wiele cennych składników nie tylko dla naszego zdrowia, ale ulepszą nasze życie erotyczne. Mężczyznom ułatwią osiągnięcie i utrzymanie erekcji, a kobietom osiąganie lepszych orgazmów.

Historia i działanie afrodyzjaków

Mężczyzna przechodząc przez pewien etap życia, zaczyna zastanawiać się nad swoją seksualnością, oraz nad tym, iż może ona słabnąć z wiekiem. Problemy z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji dotyczą najczęściej mężczyzn w wieku 40-70 lat. W tej grupie około połowa z nich boryka się z kłopotami słabej erekcji. Pierwszą rzeczą jaką robią, to wizyta u lekarza bądź w aptece, w celu zakupienia odpowiednich środków, jakimi są tabletki na potencję.

Obecnie istnieje wiele sposobów leczenia niesprawności seksualnej. Jedną z nich jest połączenie zdrowej diety z odpowiednio dobranymi lekami na erekcję. A jeśli zdrowe pokarmy uzupełnimy dodatkowo o afrodyzjaki, nasze życie erotyczne na pewno na tym zyska.

Wino i czekolada – idealne połączenie

W działanie afrodyzjaków wierzono już w starożytności. Uważano, że zapewniają płodność, dodają energii, zwiększają potencję i apetyt na seks. Wino, jak i czekolada zaliczają się do silnych afrodyzjaków. Oczywiście nigdy w nadmiarze, bo wtedy otrzymamy skutek odwrotny od zamierzonego. Miłośnicy alkoholi będą zadowoleni ponieważ za afrodyzjaki uważa się białe porto, wermut, szampan, brandy z moreli czy likier Chartreuse. Natomiast smakosze czekolady także nie będą pokrzywdzeni, ponieważ zawiera ona w sobie teobrominę, zwiększającą wydzielanie serotoniny i adrenaliny.

Ważniejszy od rozmiaru jest odpowiedni kształt!

Wiele dzisiaj dostępnych produktów, w starożytności uważano za symbole płodności oraz zachętę do miłosnych igraszek. Potrawy robione ze szparagów, bananów czy marchewek dobrze wpływały na męską erekcję i kobiece libido. Choć dzisiaj takie potrawy wyglądają zupełnie inaczej, to ich wartości pozostają takie same. Warto wprowadzić je do codziennego jadłospisu.

Nie zapominaj o przyprawach

Wanilia, kardamon, imbir, cynamon, goździki. Te wszystkie przyprawy mają wielką moc rozgrzewania, nie tylko naszego organizmu, ale także życia erotycznego. Imbir na przykład, jest idealnym afrodyzjakiem dla mężczyzn. Pobudza ukrwienie narządów płciowych oraz wzmaga i wydłuża erekcję. Według medycyny wschodniej połączenie go z czosnkiem, miodem, goździkami, gałką muszkatołową i cynamonem stanowi idealny przepis na silną i długą erekcję.

Pamiętaj! Podczas poszukiwań w internecie informacji o afrodyzjakach należy pamiętać, że niektóre z nich mogą być niebezpieczne, np. johambina czy hiszpańska mucha. Ich erotyczne właściwości są mocno naciągane, więc lepiej udać się do apteki po sprawdzone i przede wszystkim przebadane leki na potencję niż eksperymentować z własnym zdrowiem.

Sprawdź też ranking leków na potencję na aptekamezczyzny.pl i dowiedz się naturalnie wspierać potencję.