Skip to content

Wszyscy razem w jednym aucie. Rodzinne samochody marki Toyota

Wygoda, pojemność, koszty eksploatacji – to tylko niektóre z cech, które powinniśmy wziąć pod uwagę szukając rodzinnego auta. Na szczęście, na rynku znajdziemy pojazdy dostosowane do naszych potrzeb. Wiele z nich to modele marki Toyota.

Idealny dla małych – Toyota Yaris

Toyota Yaris od lat cieszy się reputacją klasyka polskich dróg. Kompaktowa forma samochodu czyni go idealnym dla małych rodzin (2+1), zamieszkujących zatłoczone miasta. Na korzyść Yarisa przemawiają niska cena zakupu, mobilność w przemieszczaniu się między ulicznymi zakamarkami oraz spora przestronność wnętrz. Bagażnik o podstawowej pojemności 286 l da się rozszerzyć aż trzykrotnie (do 856 l), dzięki złożeniu tylnych siedzeń. W ostatnim czasie popularnością cieszy się hybrydowa wersja Yaris HDS, gwarantująca znaczącą oszczędności na kosztach paliwa.

,,Najlepszy samochód rodzinny” – Toyota Verso

Model Toyota Verso to stylowy minivan, określany w momencie swojego debiutu w 2009 roku mianem ,,najlepszego samochodu rodzinnego”. Chwyt reklamowy czy szczera prawda? Zdecydowanie to drugie. Przestrzeń pojazdu pozwala na spokojne pomieszczenie pięciu bądź siedmiu osób (w zależności od wersji). ,,Na korzyść Verso przemawia też niski stopień awaryjności. Auto otrzymało najwyższe oceny w testach zderzeniowych Euro NCAP, dotyczących ochrony ogólnej oraz bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów” – zauważa specjalista autoryzowanej stacji dealerskiej Toyota Konsek z Sosnowca.

Bez (kombi)nowania – Toyota Auris

Samochody z nadwoziem kombi należą do modeli najchętniej wybieranych przez głowy rodzin. Szczególną uwagę przyciąga wydłużona sylwetka pojazdów, umożliwiająca pomieszczenie dużej ilości bagażu – bez uszczerbku dla miejsc pasażerskich. Nie inaczej jest w przypadku nowej Toyoty Auris. Jej bagażnik (530 l) przewyższa swoimi wymiarami pojemność podstawowej wersji Toyoty Verso (485 l). Auto jest też niezwykle bezpieczne, dzięki specjalnemu systemowi ochrony jazdy Toyota Safety Sense. Ideału dopełnia wydajność Aurisa. ,,Aktualnie sprzedawana wersja Auris 1.8 Hybrid spala maksymalnie 6 l/100 km. To jeden z najlepszych wyników eksploatacyjnych wśród aut osobowych z segmentu C” – podsumowuje przedstawiciel Toyota Konsek Sosnowiec.

Dobry wybór to mądry wybór

Decyzja o wyborze samochodu powinna być przemyślana pod każdym kątem, z uwzględnieniem takich czynników jak wielkość rodziny, bieżąca sytuacja finansowa i prowadzony styl życia. Być może nie każdy zainteresuje się przedstawionymi powyżej propozycjami. Nic straconego. Wystarczy udać się do salonu samochodowego Toyoty w Sosnowcu i znaleźć samochód, skrojony do naszych zbiorowych potrzeb. Pracownicy Toyoty Konsek służą fachową pomocą. W końcu rodzina jest najważniejsza.