Skip to content

Co zawierają leki na ból gardła?

Istnieje wiele sposobów na leczenie bólu gardła. Można wykorzystać zarówno naturalne metody leczenia, jak i również leki dostępne w aptekach bez recepty. Wtedy, gdy liczy się szybkość i skuteczność działania, najczęściej wybieramy te drugie. Co zawierają w sobie leki na ból gardła?

Stan zapalny gardła nie jest przyjemny – pieczenie, chrypka, suchość, drapanie czy trudności w połykaniu to objawy, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. W aptekach do wyboru jest wiele preparatów, które przeznaczone są do zminimalizowania tych symptomów. To między innymi tabletki do ssania, spraye czy też płukanki.

Środki na bolące gardło działają wielostronnie, między innymi pomagają w nawilżeniu śluzówki, dając większy komfort, również mają działanie przeciwbólowe, dlatego mogą pomóc wtedy, gdy gardło bardzo dokucza. Często zawierają również środki, które mają działanie przeciwbakteryjne i niszczą bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne.

Ziołowe tabletki na ból gardła bazują przede wszystkim na wykorzystaniu wyciągów pomagających w niwelowaniu objawów. Są one bezpieczne w stosowaniu, dlatego też mogą być stosowane bez obaw również u dzieci.

Wśród najczęściej wykorzystywanych składników w tabletkach ziołowych znajdują się:

  • aloes
  • czarny bez
  • korzeń prawoślazu
  • kwiat dziewanny
  • liść szałwii
  • tymianek
  • wyciąg z porostu islandzkiego
  • ziele werbeny

Oprócz ziołowych preparatów do dyspozycji są również te zawierające związki syntetyzowane w laboratoriach. Zalicza się do nich między innymi chlorowodorek benzydaminy, który znajduje się w preparacie Tantum Verde (Tantumverde.pl). Jest to również bezpieczny i przy tym skuteczny w działaniu środek, który ma działanie przeciwzapalne i odkażające na szerokie spektrum różnych bakterii.

Lek Tantum Verde dostępny jest w kilku różnych wariantach – jako tabletki do ssania o różnych smakach, spraye do gardła przeznaczone dla dzieci i dorosłych, a także płukanki. Więcej informacji dotyczących leku Tantum Verde i zastosowanej w nim substancji aktywnej znaleźć można pod adresem: Tantumverde.pl.