Skip to content

Konstrukcje stalowe i ich szerokie zastosowanie

Stal od wielu już lat znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Na szeroką skalę wykorzystywana jest między innymi do produkcji konstrukcji metalowych, w tym różnego rodzaju wiat czy hal. Użytkowane zaraz po wykonaniu, o stosunkowo małym ciężarze własnym i odporne na działanie sił dynamicznych – stalowe wiaty cieszą się coraz większą popularnością.

Ekonomiczne i szybkie w montażu

Tam, gdzie liczy się oszczędność czasu i pieniędzy, stalowe wiaty wydają się być niezastąpione. Postawienie konstrukcji stalowej jest znacznie tańsze od wybudowania wiaty czy hali murowanej i zajmuje znacznie mniej czasu. Takie wiaty doskonale sprawdzają się przy magazynowaniu produktów, organizacji stoisk handlowych, jako przykrycia parkingów samochodowych czy zabezpieczenie przystanków autobusowych.

Konstrukcje szyte na miarę potrzeb klienta

Firmy zajmujące się na co dzień tworzeniem konstrukcji stalowych, starają się wychodzić naprzeciw różnym oczekiwaniom klientów. Dlatego też bez problemu możemy znaleźć na rynku gotowe już konstrukcje, jak i usługę ich przygotowania według projektu dostarczonego przez klienta. Hale produkowane są w bogatej gamie kolorystycznej, z różnymi typami dachów oraz bram. Dla przykładu typowe wiaty firmy Alicja  to szeroka oferta konstrukcji gotowych i tworzonych na zmówienie. Doskonale sprawdzają się one między innymi do przechowywania narzędzi rolniczych czy materiałów budowlanych.

Przystankowe i śmietnikowe

Obok typowych, w ofercie firmy spotkać możemy również wiaty przystankowe i śmietnikowe. Obie konstrukcje wykonywane są najczęściej z kątownika zimno-giętego. Jego zastosowanie nie jest przypadkowe. Kątowniki gięte na zimno pozwalają bowiem uzyskać doskonałą jakość powierzchni. Wytwarzane z nich produkty końcowe charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi i są doskonale zabezpieczone przed korozją. Nie trzeba więc wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów, by móc wykorzystywać je zgodnie z ich przeznaczeniem. Wykonane w ten sposób wiaty przystankowe czy śmietnikowe doskonale pełnią swoje funkcje.

Dodatkowe wyposażenie

Jeżeli mamy taką potrzebę, możemy zamówić sobie wiatę z dodatkowym wyposażeniem. Oprócz drzwi wejściowych zamontowanych w dowolnym miejscu, wiaty mogą być wyposażone w rynny czy wiatrownice.

Zróżnicowane pod kątem wymiarów, budowy, materiałów, kolorów – dostępne na rynku konstrukcje stalowe doskonale sprawdzają się w różnych miejscach i w różnych warunkach atmosferycznych.