Skip to content

Czy jazda konna jest droga?

Jest wiele dyscyplin sportu i pasji, które może rozwijać każdy z nas. Jazda rowerem, piłka nożna, bieganie, a w końcu i jazda konna. Jeśli kochasz konie i chcesz się nauczyć na nich jeździć, a także mieć z nimi kontakt, to lekcje jazdy konnej zostały stworzone właśnie dla Ciebie. Nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z końmi i nie wiesz jak się zachowywać w ich towarzystwie? Spokojnie. O wszystkich zaleceniach i wskazówkach poinformuje cię instruktor podczas pierwszych lekcji praktycznych. Na samym początku opanujesz jak należy się obchodzić z końmi, jak się do nich zwracać, jak przygotować konia do jazdy, a także jak nim kierować w trakcie jazdy.

Jazda konna dla dzieci

Szczególnie dzieciom polecana jest jazda konna, zapewniająca im wiele pozytywnych bodźców, stymulujących prawidłowy rozwój motoryczny i psychiczny. Podczas jazdy konno dzieci ćwiczą w sobie instynkt równowagi, pewności siebie i odwagi. Bliski kontakt z koniem otwiera w nich poczucie empatii i odpowiedzialności za inne stworzenia. W odróżnieniu od opieki nad psem lub kotem, opieka nad koniem jest bardziej odpowiedzialna i wymaga specjalnych umiejętności oraz hartu ducha. Dzieci mające kontakt z końmi łatwiej zawierają nowe znajomości, uzyskują lepsze wyniki w szkole, a także pielęgnują w sobie piękne zainteresowanie, które może im procentować w dalszym dorosłym życiu.

Czy lekcje jazdy konnej są drogie?

Gdzie można siebie lub swoje dziecko zapisać na lekcje jazdy konnej? Odpowiednim miejscem będzie lokalna stadnina, oferująca tego typu zajęcia. Mogą one być adresowane do wszystkich grup wiekowych – osób dorosłych, jak również dzieci. Ile będzie nas kosztować około godzinna lekcja zajęć? Wydatek z którym należy się liczyć sięga od 50 do 120 złotych za godzinę. Oprócz tego należy doliczyć wydatki na ewentualny strój i akcesoria, bez których nauka nie będzie mogła się odbyć. Miesięczny koszt zajęć nauki jazdy konnej, przy zalecanej częstotliwości 2 razy w tygodniu będzie nas kosztować około 1000 złotych. Czy to mało czy dużo? Z pewnością jest to kwota, która nie pozostaje obojętna dla domowego budżetu. Jeśli chcesz spełnić marzenia swojego dziecka o tym, aby nauczyło się jeździć na koniu, ale nie masz na ten cel oszczędności, potrzebna ci będzie szybka gotówka. Co to takiego? Szybka gotówka to jedna z wielu form pożyczki gotówkowej, o którą może wnioskować każdy pełnoletni obywatel Polski. Spełniasz te kryteria? Potrzebne ci pieniądze na rzeczy, o których twoje dziecko mogło do tej pory tylko pomarzyć? Nie zwlekaj tylko już dziś sprawdź czy otrzymasz szybką pożyczkę gotówkową?