Skip to content

Pracownicy z Ukrainy mają dobrą opinię wśród pracodawców. Jak ich zatrudnić?

Coraz więcej polskich firm zatrudnia pracowników z Ukrainy. Jeżeli Twoja firma również planuje rozszerzenie kadr o zagranicznych pracowników, sprawdź, w jaki sposób można zatrudnić ich bez skomplikowanych formalności.

Dlaczego warto zdecydować się na pracowników z Ukrainy?

Obecnie do Polski przyjeżdża coraz więcej pracowników z Ukrainy oraz innych krajów wschodniej Europy. Są to zarówno osoby bez wiedzy i doświadczenia, jak i specjaliści w różnych dziedzinach.

 

Polscy pracodawcy doceniają pracowników z Ukrainy. Przede wszystkim są oni cenieni ze względu za swoją gotowość do pracy, sumienność, rzetelność, podejmowanie się także cięższych obowiązków.

 

Wśród Ukraińców znajduje się także wiele osób osiadających potrzebne na rynku pracy umiejętności, między innymi w branży budowlanej, wykończeniowej.

 

Pracownicy z Ukrainy – jak ich zatrudnić?

Pracodawcy, którzy chcieliby zdecydować się na zatrudnienie pracownika z Ukrainy, mogą zrobić to obecnie na dwa sposoby. Pierwsza opcja to zatrudnienie go we własnym zakresie, natomiast droga to skorzystanie z usług pośrednika.

 

Samodzielne zatrudnienie pracownika z Ukrainy jest opcją wymagającą spełnienia większych formalności związanych z zatrudnieniem każdego obcokrajowca. Właśnie dlatego pracodawcy często decydują się na drugą propozycję, która jest wygodniejsza. Decydując się na usługi jakie prowadzi agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainy są dostępni niemalże natychmiastowo i bez skomplikowanych obowiązków związanych z ich zatrudnieniem.

 

Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy przez agencję pracy?

Zatrudnienie pracowników pochodzących z Ukrainy za pośrednictwem agencji pracy jest bardzo proste, ponieważ wszystkie obowiązki przejmuje na siebie wtedy pośrednik. To powoduje, że firma nie zatrudnia wtedy pracowników bezpośrednio, co jednocześnie ułatwia powiększenie załogi – także tymczasowo.

 

Pierwszym krokiem, aby zatrudnić pracowników z Ukrainy, jest wybranie dobrej agencji pośrednictwa pracy oferującej kompleksowe usług w tym właśnie zakresie. Warto sprawdzić, czy agencja dysponuje odpowiednią liczbą pracowników, którzy będą posiadali odpowiednie kwalifikacje w określonej branży.

 

Współpraca z agencją wymaga podpisania z nią umowy, w ramach której prowadzone są usługi rekrutacyjne oraz udostępnianie – leasing pracowników z Ukrainy. Agencja udostępnia pracowników na określony czas, za wskazanym wynagrodzeniem.

 

Więcej informacji dotyczących oferty zatrudniania pracowników z Ukrainy za pośrednictwem agencji pracy można znaleźć na ich stronach internetowych.