Skip to content

Spłacasz dług? Sprawdź, gdzie szukać pomocy!

Stało się: popadłeś w długi, których nie jesteś w stanie dłużej spłacać. Pamiętaj, że istnieją sposoby na sprawne poradzenie sobie z tym problemem. Nie wpadaj w panikę i skorzystaj z usług firmy lub instytucji, która oferuje pomoc w zadłużeniu.

Nie zawsze problemy z płynnością finansową i brak możliwości spłaty zobowiązań wynika z czynników, na które masz wpływ. W takich sytuacjach należy wykazać się aktywną postawą i przejąć inicjatywę. Oto kilka porad, które pozwolą ci pozbyć się zadłużenia.

Pomoc w zadłużeniu

Jednym ze sposobów na pozbycie się długu jest skorzystanie z oferty firmy, która oferuje tego rodzaju pomoc. Szczególnie, jeśli twój majątek jest zagrożony przejęciem przez komornika, warto udać się do biura takiej firmy i przedstawić sytuację.

Tak właśnie zrobiła pani Agnieszka z Białegostoku, która nie radziła sobie ze spłatą kredytu gotówkowego, którym finansowała zakup wymarzonego auta: „Obawiałam się, że jak tak dalej pójdzie, będę musiała pożegnać się z moich ukochanym samochodem. Wyprzedziłam ruch banku i udałam się do firmy oferującej pomoc w zadłużeniu. Dziś płacę o wiele niższą ratę”.

Co robić, jeśli twój dług został przejęty

Nawet, jeśli już odezwała się do ciebie firma specjalizującą się w ściąganiu wierzytelności, nie oznacza to że sytuacja jest beznadziejna. Windykator zawsze dąży do takiego załatwienia sprawy, które gwarantuje mu odzyskanie długu. Dlatego zarówno w twoim, jak i w jego interesie jest podpisanie ugody. Takie firmy są skłonne oferować pomoc w zadłużeniu i często oferują korzystne rozwiązania problemu, o ile dłużnik także wykazuje inicjatywę i dobrą wolę.

Przekonał się o tym pan Marek z Warszawy: „Miałem problemy ze spłatą kredytu gotówkowego, który zaciągnąłem rok temu na remont mieszkania. W międzyczasie z powodów osobistych przestałem regularnie płacić raty i pewnego dnia dostałem wiadomość od wierzyciela. Postanowiłem nie chować głowy w piasek i pojechałem do biura tej firmy. Ku mojemu zaskoczeniu, od raz udało nam się ustalić harmonogram spłaty, który będę w stanie zrealizować. Nie spodziewałem się, że mój wierzyciel wykaże aż taką pomoc w zadłużeniu”.

Kredyt konsolidacyjny

Jeśli masz kilka kredytów, których nie dajesz rady spłacać, możesz spróbować wziąć pożyczkę, która łączy wszystkie zobowiązania w jedno.

Jest to jedno ze skutecznych rozwiązań, które chwali sobie pan Marian z Krakowa: „Spłacałem kredyt samochodowy, gotówkowy i do tego miałem zadłużoną kartę kredytową. Udałem się do doradcy i zaproponował mi konsolidację zadłużeń. Teraz płacę tylko jedną, obniżoną ratę i mam poczucie większej kontroli nad budżetem”.