Skip to content

Nowoczesne aplikacje mobilne wspierają medycynę

Philips Lumify to ultrasonograf w smartfonie który wspiera współczesną diagnostykę. Od teraz badania USG mogą być wykonywane nawet podczas wizyty u pacjenta.

W obecnych czasach, nowe technologie odgrywają bardzo ważną rolę w medycynie. Nie tylko ze względu na zaawansowane systemy zastosowane w aparatach medycznych, ale także dzięki wielu przydatnym aplikacjom, które stanowią świetne wsparcie dla lekarzy i pacjentów.

Aplikacje medyczne mogą być bardzo pomocne w codziennym kontrolowaniu zdrowia. Dzięki zapisywaniu ważnych parametrów takich jak np. ciśnienie, daty menstruacji, godziny snu i innych przydatnych informacji, sprawiają, że zwiększa się efektywność profilaktyki zdrowotnej. Oprócz tego, większość nowoczesnych sprzętów medycznych ściśle współpracuje z aplikacjami, które zapewniają im dostęp do wielu ważnych funkcji.

Aplikacja Philips Lumify

Przykładem aplikacji medycznej, na której opiera się działanie urządzenia medycznego jest aplikacja Philips Lumify – która w połączeniu z głowicą o tej samej nazwie, pozwala na przeprowadzanie badań ultrasonograficznych. Philips Lumify jest mobilnym aparatem USG, który z powodzeniem wykorzystywany jest w ratownictwie medycznym oraz podczas wizyt domowych i w małych gabinetach lekarskich. Niewielkie rozmiary w połączeniu z dużymi możliwościami sprawiają, że jest on świetną alternatywną dla stacjonarnych urządzeń w sytuacjach, w których korzystanie z nich bywa utrudnione.

Aplikacja Lumify jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play i można ją zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym – współpracuje zarówno ze smartfonami, jaki i tabletami z oprogramowaniem Android. Najważniejszą funkcją tej aplikacji jest możliwość oglądania obrazowania ultrasonograficznego na ekranie swojego urządzenia mobilnego. Ponadto, Philips Lumify zapewnia optymalne ustawienia obrazu i dopasowuje parametry obrazowania do jego rodzaju. Aplikacja daje również możliwość zapisywania wyników badań pacjenta, dzięki czemu lekarze zyskują szybki dostęp do potrzebnych danych. Więcej informacji na temat przenośnego USG oraz aplikacji Philips Lumify znajdziesz na stronie: https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify

Urządzenie Philips Lumify jest dostępne w trzech wariantach (trzy różne rodzaje głowic), dzięki czemu każdy lekarz może wybrać opcję najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb.