Skip to content

Na co najczęściej Polacy biorą pożyczki?

Polska należy do czołówki krajów europejskich pod względem częstotliwości i wysokości zaciąganych kredytów. Przyczyną jest wciąż dojrzewający kapitalizm, którego rozwój walnie przyczynia się do kiepskiej kondycji portfeli rodaków. Na co najczęściej bierzemy pożyczki i w którym wariancie są one dla nas najkorzystniejsze? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Dwie kategorie kredytów.

Kredyty zaciągane przez Polaków można podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwsza z nich to kredyt duży, czyli taki, który najczęściej podejmujemy w bankach. Celem zaciągnięcia sporej kwoty gotówki jest przede wszystkim zakup mieszkania, tudzież samochodu. Kredyt jest także częstą opcją w przypadku inwestycji małych oraz średnich przedsiębiorstw. Ich rozwój ma nierozerwalny związek z podjęciem dużych kwot. W nielicznych przypadkach powodem podjęcia sporej sumy są problemy zdrowotne. Drugą kategorię stanowią kredyty błyskawiczne – one najczęściej opiewają w niewielkie sumy nie przekraczające 10tys złotych. Taką formę szybkiej pożyczki podejmujemy w przypadku wyjazdu wakacyjnego, chwilowych trudności finansowych, a nawet bardziej błahych powodów – takich jak organizacja uroczystości, czy remont. O ile pierwsza kategoria kredytów jak wspominaliśmy dotyczy banków, o tyle szybkie pożyczki stanowią domenę instytucji pozabankowych. O jakich instytucjach mowa?

O kredycie błyskawicznym słów kilka.

Przykładem świetnie prosperującej i godnej zaufania marki udzielającej niewielkich kredytów bez zbędnych formalności w tempie błyskawicznym jest firma –KredytOK. Podjęcie kredytu jest całkowicie bezpieczne i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Warto zwrócić szczególną uwagę na atrakcyjne oprocentowanie i przejrzystą umowę. Wspomniana marka cieszy się ogromnym szacunkiem pośród klientów, którzy w trakcie problemów finansowych chętnie powracają do skorzystania z tej fantastycznej propozycji.