Skip to content

Czy native speaker jest w stanie nauczyć nas angielskiego?

Nauka języka angielskiego sprawia nam niekiedy wiele trudności. Istnieje jednak wiele metod, które pozwolą nieco ułatwić to zadanie. Jedna z nich to szkolenia prowadzone przez native speaker.

Różnice miedzy native speakerem a polskimi nauczycielami

Zarówno jedna, jak i druga grupa ma wiele zalet i wad. Skupmy się jednak na pozytywach. Utarło się stwierdzenie, że polscy lektorzy są bardzo dobrze przygotowani do zajęć, działają w sposób zorganizowany, często w oparciu o skrypty i plany. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że podoba nam się takie podejście do nauki. Zajęcia z Native Speakerem wyglądają zupełnie inaczej. Najczęściej nie znają oni języka polskiego i porozumiewają się jedynie w swoim języku ojczystym. Ma to wiele plusów. Po pierwsze przy okazji nauki angielskiego poznajemy także obcą kulturę i tradycję. Dodatkowo szybko uczymy się także prawidłowego akcentu, potocznie używanych słów i reguł gramatycznych. Taki nieustanny kontakt z językiem znacznie przyspiesza proces nauki i sprawia, że jest on dużo przyjemniejszy.

Ciekawie i z zaskoczeniem

Native Speaker bardzo często dbają, by zajęcia były prowadzone w oryginalny i niecodzienny sposób. Skupiają się nie tylko na nauce gramatyki i najpopularniejszych zwrotów, ale także na przybliżeniu samej specyfiki języka. Ogromną zaletą tego typu przyswajania wiedzy jest też to, że na bieżąco możemy prowadzić konwersację z osobą, dla której angielski jest językiem ojczystym. Znacznie podniesie to nasz poziom posługiwania się angielskim i pomoże w szybszym zapamiętaniu wielu zwrotów i słówek. Jeśli chcemy szybko i sprawnie nauczyć się języka śmiało możemy wybrać native speakera. W Warszawie, w Szkole Języków Obcych Lincoln mamy możliwość nauki właśnie w ten sposób.

Nauka języka angielskiego może być bardzo przyjemna i skuteczna, ważne jest jednak by dobrać odpowiednią metodę przyswajania wiedzy. Możemy próbować różnych opcji i ostatecznie wybrać tę, która jest dla nas najbardziej pomocna.