Skip to content

Jakie programy są najlepsze do prowadzenia księgowości?

Aktualnie do wyboru mamy dużo programów księgowych do samodzielnego prowadzenia księgowości w firmie. O czym warto pamiętać podczas poszukiwania odpowiedniego oprogramowania?

Firma nie musi zatrudniać księgowej i nie musi korzystać z usług biura rachunkowego, aby zajmować się swoimi sprawami księgowymi. Wystarczy funkcjonalny program księgowy, dzięki któremu będzie można zajmować się wszystkimi formalnościami samodzielnie.

Do instalacji czy on-line?

Obecnie dostępne programy księgowe można podzielić na dwie kategorie – te przeznaczone do instalacji na komputerze oraz te do używania on-line.

Programy do instalacji na komputerze stają się coraz rzadsze, chociaż nie wymagają posiadania internetu. Ich minusem jest jednak konieczność regularnej aktualizacji, a także mniejsze bezpieczeństwo, ponieważ informacje przechowywane są na dysku twardym komputera – w razie awarii można je utracić.

Z kolei programy on-line wymagają już posiadania połączenia z siecią – pozwalają jednak na łatwy dostęp do szeregu funkcji i aktualizacji. Co więcej, dzięki temu, że dokumenty przechowywane są on-line, są zabezpieczone przed utratą, na przykład wskutek awarii dysku. Możemy mieć do nich dostęp z dowolnego komputera po zalogowaniu się na swoje konto. W takiej formie można kupić także program dla biur rachunkowych – coraz więcej z nich przechodzi na rozwiązania on-line.

Przetestuj przed zakupem

Dobry program do księgowości powinien posiadać wszystkie wymagane funkcje, a także powinien być łatwy w obsłudze. Warto zatem zapoznać się z różnymi oferowanymi programami, a jeśli uda nam się wytypować kilka najlepszych, warto także przetestować je przed zakupem. W tym celu można pobrać wersję demo programu bez dodatkowych opłat i zobaczyć, co możemy dzięki niemu zyskać.

Sage dostarcza kompleksowe rozwiązania informatyczne dla firm i biur rachunkowych – program dla biur rachunkowych oraz firm od Sage to wysokiej klasy oprogramowanie pozwalające na uzyskanie maksymalnej efektywności w połączeniu z intuicyjną obsługą. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Sage.com.pl.