Skip to content

Jakie kursy walut obowiązują w internetowych kantorach?  

Waluty możemy wymieniać nie tylko w kantorach stacjonarnych. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się również kantory on-line, w których wszystko załatwimy on-line – bez potrzeby wychodzenia z domu.

Kantory internetowe mają wiele zalet – pozwalają na szybką i wygodną wymianę walut przez internet i oferują swoje usługi zarówno dla osób prywatnych, jak również dla firm. Co więcej, proponują bardzo atrakcyjne kursy walut, często znacznie lepsze niż w zwykłych kantorach stacjonarnych. Jak to możliwe?

Niższe koszty – lepsze kursy

Kursy obowiązujące w kantorach internetowych są tak atrakcyjne z kilku powodów. Przede wszystkim kantor on-line nie ma tak wielu kosztów stałych jak ten stacjonarny – brak transportu gotówki, brak potrzeby zatrudniania firmy ochroniarskiej, brak kosztów wynajmu lokalu i pensji dla wielu pracowników.

Ze względu na schemat procedury wymiany oraz na duże kwotowo transakcje kantory internetowe mogą też zaproponować klientom niższe spready, czyli różnice między ceną sprzedaży a kupna aktywu. Z najwyższymi spreadami mamy do czynienia w kantorach internetowych działających w miejscowościach turystycznych – tam kursy walut są znacznie mniej korzystne niż w przypadku e-kantorów.

Sprawdzaj kursy on-line

Jeśli chcemy wymienić waluty w kantorze internetowym, możemy wcześniej zapoznać się z ofertami różnych serwisów świadczących tego rodzaju usługi. Dzięki temu, że widzimy je przed sobą, możemy bez problemu porównać ich ceny skupu i sprzedaży walut, a tym samym znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę w danym momencie, aby nie przepłacać lub zarobić na transakcji jak najwięcej.

Kantory internetowe pozwalają nam na śledzenie zmian w kursach walut praktycznie na bieżąco – dzięki temu możemy wybrać dla siebie najbardziej dogodny moment na dokonanie transakcji. Co więcej, niektóre e-kantory pozwalają swoim użytkownikom na tworzenie specjalnych alertów czy rezerwacji – wówczas kantor powiadamia albo realizuje transakcję wtedy, gdy kurs jest dla klienta najbardziej atrakcyjny.

Artykuł opracowany we współpracy z Igoriacard