Skip to content

Pomysły na romantyczną randkę w Krakowie

Kraków może być idealnym miejscem na romantyczną randkę. Do wyboru mamy wiele atrakcji idealnych dla zakochanych. Gdzie warto się wybrać?

Stolica Małopolski jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych w Polsce – zabytkowe miasto, które ma swój niezwykły klimat, a także jest punktem organizacji wielu interesujących wydarzeń. Kraków może być również doskonałym miejscem na romantyczną randkę – tą pierwszą albo którąś z kolei!

Zwiedzanie krakowskich zabytków

Chociaż zwiedzanie zabytków może wydawać się mało romantyczne, to jednak możemy wtedy zapoznać się bliżej z wyjątkową historią miasta. Wawel, Kościół Mariacki czy Sukiennice, a także znajdujące się w pobliżu muzeum Podziemia Rynku mogą być strzałem w dziesiątkę.

Spacer bulwarami wiślanymi

Gdy pogoda dopisuje, można również przejść się na spacer bulwarami wiślanymi. To ulubione miejsce spacerów krakowian. Potem można udać się do jednej z kameralnych kawiarni albo restauracji położonych w rejonie rynku.

Kopiec Krakusa

Znajduje się na prawym brzegu rzeki Wisły i jest usypany na wzniesieniu wapiennym. Gdy pogoda jest piękna, także warto wybrać się na Kopiec Krakusa, skąd rozciąga się także malowniczy widok na okolicę.

Kazimierz

To magiczna dzielnica, która doskonale nadaje się na romantyczną randkę. Można przespacerować się jej zabytkowymi uliczkami, a także odwiedzić znajdując się tu galerie, antykwariaty, restauracje czy kawiarnie, które serwują wyśmienite specjały.

Zamek w Przegorzałach

Wybudowany w okresie II wojny światowej zamek z pięknym widokiem na Wisłę. Przy sprzyjających warunkach można zobaczyć stąd nawet Tatry! W zamku znajduje się restauracja, a widoki można podziwiać z dużego tarasu, na którym znajdują się również stoliki dla gości.

 

Jeśli chcesz wybrać się na romantyczną randkę do Krakowa, ale potrzebujesz szybkiej gotówki, najlepszy wybór to pożyczka on-line. Wystarczy tylko wypisać wniosek przez internet, aby jeszcze tego samego dnia otrzymać decyzję. Taka pożyczka  nie wymaga również dostarczania szeregu dokumentów – najczęściej dostaniemy ją tylko na dowód! Warto sprawdzić ofertę renomowanej firmy kokos.pl aby mieć pewność, że jest to zarówno szybki sposób na uzyskanie pieniędzy, jak i bezpieczny!