Skip to content

Najdroższe marki świata

Ludzi, przedsiębiorców czy inwestorów niezwykle interesują wszelkie przeprowadzane badania dotyczące płynności i stabilności finansowej największych na świecie firm, ale także różnych branż. Tworzone są listy najchętniej kupowanych produktów, najbogatszych czy też najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Ostatnio magazyn Forbes przedstawił listę najdroższych marek świata. Co z niej wynika?

Niespodzianek nie ma. Na pierwszym miejscu, już po raz piaty, znalazła się firma Apple. Nie jest osamotniona w tej branży – w pierwszej piątce aż pięć firm związanych jest z najnowszymi technologami. Rodzynkiem jest Coca Cola. Firma, która zyskała najwięcej na swojej wartości przez ostatni rok jest, jak można się domyślać, Facebook.  Uplasował się on na miejscu 10.

Niektóre marki w tym roku znacznie straciły na wartości. Jedna z nich jest Danone, który zanotował aż 13-procentowy spadek oraz firma Adidas – 14 procent. Wydaje się, że bardzo duży kryzys dosięgną branże gastronomiczną. W kategorii restauracji, nie znalazła się ani jedna. Najdroższa firma gastronomiczna to McDonald’s.