Skip to content

Laserowe usuwanie blizn

Blizny często stanowią mankament skóry, którego chcemy się pozbyć. W aptece można znaleźć kilka środków, którymi należy smarować bliznę, lub je w nią wcierać, aby choćby zminimalizować widoczność skazy. Często są to środki o nieprzyjemnym zapachu, a żeby efekty ich stosowania stały się widoczne, trzeba czekać długie miesiące. O wiele szybszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest laseroterapia.

Laserowe usuwanie blizn

Zapytaliśmy ekspertów warszawskiej Kliniki Miracki o skuteczność kuracji laserami. ,,Zabiegi laseroterapii to najnowocześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na skuteczne, szybkie i nieinwazyjne lub minimalnie inwazyjne leczenie ogromnej ilości problemów estetycznych. Po zabiegi laseroterapii sięgamy zarówno, kiedy chcemy usunąć niechciany tatuaż, odmłodzić lub ujędrnić skórę, wymodelować sylwetkę, jak i wtedy, gdy celem terapii laserowej jest pozbycie się zbędnego owłosienia, blizn, znamion skórnych, przebarwień czy zmian naczyniowych”. To, z jakim problemem mamy do czynienia, ma istotny wpływ przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

Laser ICON 1540 na blizny i rozstępy

Laser ICON 1540  jest polecaną przez ekspertów skuteczną metodą usuwania blizn. To urządzenie nieablacyjne, co oznacza, że mimo głębokiego działania w skórze, nie narusza ciągłości naskórka i wierzchniej warstwy skóry. Terapia laserem Icon 1540 skierowana jest do pacjentów zmagających się z bliznami różnego pochodzenia, np. bliznami pourazowymi w różnych stadiach, bliznami po przebytych chorobach czy potrądzikowymi. Stosuje się go również w zabiegach wyrównywania nierówności skórnych różnego rodzaju, wymagających radykalnego wygładzenia. Dobrze sprawdza się w likwidowaniu rozstępów. Ponadto wykorzystywany jest do odmładzania skóry. Pomaga walczyć ze zmarszczkami i zwiotczeniem, przywracając jędrność i sprężystość.

Jak wygląda usuwanie blizn?

Skóra pacjenta zostaje poddana działaniu lasera o odpowiedniej mocy. Komórki niszczone są energią termiczną za pomocą metody frakcyjnej. Niesiona przez mikrowiązki energia powoduje błyskawiczną koagulację białek i odparowanie wody. Dzięki temu w tkance tworzą się tzw. kolumny termiczne, wzdłuż których powstają nowe włókna kolagenowe. Okoliczne tkanki pozostają nienaruszone; w głębszych warstwach skóry zachodzą zaś procesy regeneracyjne. W ten sposób kondycja skóry ulega poprawie – staje się bardziej gęsta i elastyczna, jędrna i napięta. Blizny oraz rozstępy zostają spłycone.

Wskazania do zabiegu laserem ICON 1540

Nad zabiegiem laserem powinny zastanowić się osoby, które mają:

  • blizny pourazowe w różnych stadiach,
  • blizny po przebytych chorobach,
  • blizny potrądzikowe,
  • nierówności skórne, wymagające radykalnego wygładzenia,
  • objawy starzenia skóry: zmarszczki, utrata jędrności i sprężystości, wiotkość,
  • przebarwienia,
  • rozstępy na dowolnym obszarze ciała.

Przed wyborem odpowiedniej kuracji warto skonsultować się z ekspertami. Lasera ICON 1540 używają lekarze warszawskiej Kliniki Miracki.