Skip to content

Co warto wiedzieć o popularnych wypełniaczach zmarszczek?

Wypełnienie zmarszczek, powiększanie ust, poprawa owalu twarzy, modelowanie opadających policzków, poprawa kondycji skóry dłoni, to tylko niektóre z możliwych zastosowań popularnych wypełniaczy. Zabiegi z ich użyciem należą do najczęściej stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jakie efekty można uzyskać? Jak przebiega nakłuwanie wypełniaczem? O odpowiedź poprosiliśmy specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Zabiegi z użyciem wypełniacza mają bardzo szerokie zastosowanie i przynoszą natychmiastowe efekty, które utrzymują się ok. 6-8 miesięcy. Wskazaniem do zabiegu są:

  • zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie
  • opadające policzki
  • zwiotczała skóra dłoni
  • wiotczejący kontur ust
  • zbyt wąskie, nierówne usta z opadającymi kącikami
  • bruzdy nosowo- wargowe
  • widoczna dolina łez
  • zbyt ostre rysy twarzy
  • niezadowalający kształt linii żuchwy i podbródka
  • objawy zaniku tkanki.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy stosowany w Klinice Miracki w Warszawie, są doskonałą alternatywą dla interwencji chirurgicznych.

Zalety stosowania wypełniaczy

Zabiegi z użyciem wypełniaczy zawdzięczają swoją popularność natychmiastowym i długotrwałym rezultatom. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych są bezbolesne, bezpieczne i nie wymagają okresu rekonwalescencji ani przygotowania do zabiegu. Natychmiastowe wygładzenie zmarszczek, powiększenie ust, poprawa owalu twarzy bezpiecznie i komfortowo. Nic dziwnego, że nakłuwanie kwasem hialuronowym jest tak często stosowanym zabiegiem.

Najważniejsze informacje o zabiegu

Zabieg z użyciem wypełniacza wykonywany jest przez lekarza po wcześniejszej konsultacji i wykluczeniu przeciwwskazań takich jak ciąża, laktacja, miesiączka, epilepsja, choroby nowotworowe, infekcje skórne, zażywanie aspiryny i leków przeciwzapalnych oraz uczulenie na składniki preparatu. Zabieg trwa 15-45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Preparat podawany jest w głębokie warstwy skóry i wymaga sporej precyzji i doświadczenia, dlatego powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Efekt i jego trwałość zależą również od jakości zastosowanego preparatu, dlatego warto  wybrać renomowaną klinikę. Przed planowanym zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych, co pomoże uniknąć zasinień. Po zabiegu i ponownej konsultacji lekarz ocenia efekty i w razie potrzeby zaleca powtórzenie iniekcji. Ostrzykiwanie specjalistycznym preparatem nie wymaga okresu rekonwalescencji, ale po zabiegu nie można narażać skóry na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych,uciskać korzystać z sauny czy solarium.

Zalecenia po powiększaniu ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością wśród dostępnych zabiegów medycyny estetycznej. Efekty widoczne są natychmiast i utrzymują się kilka miesięcy. Po zabiegi może wystąpić opuchlizna oraz obrzęk, ale zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni. Po iniekcji niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, która pozwala szybciej pozbyć się dyskomfortu spowodowanego opuchlizną i cieszyć się pięknym kształtem ust. Efekt zabiegu utrzymuje się około roku i dopiero po tym okresie można powtórzyć iniekcję. Termin kolejnego zabiegu najlepiej skonsultować z lekarzem.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy mają szerokie zastosowanie, natychmiastowe i długotrwałe efekty. Iniekcyjne podanie wypełniacza jest bezpieczne i nie wymagają uciążliwego okresu rekonwalescencji, pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Więcej informacji o zastosowaniu wypełniaczy na stronie klinikamiracki.pl