Skip to content

Czym kierować się przy wyborze smartfonu?

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo firm, które oferują różnego typu telefony komórkowe. Kuszą nas ceną, funkcjami, okresem gwarancyjnym czy innymi profitami wynikającymi z zakupu. Skupmy się na tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Parametry

Wielu czołowych producentów smartfonów raz do roku ma premiery swoich najnowszych modeli telefonów. Oczarowują nas nie dość, że designem to również systemem. Tylko zastanawiając się nad tym poważniej, czy warto dawać się omamić tym wszystkim funkcjom, które oferują producenci. Osoby które potrzebują telefonu do komunikacji oraz używania portali społecznościowych wystarczy tani smartfon, który niekoniecznie miał niedawno premierę. Najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na parametry procesora i pamięć wybranego modelu.

Cena

W przypadku telefonów komórkowych nie zawsze wartość ma znaczenie. Istnieje wiele marek, które posiadają w swojej ofercie smartfony w przystępnych cenach z bardzo dobrymi parametrami. Jednak przy zakupie warto zwrócić uwagę na salon w którym dokonujemy transakcji, zwłaszcza jeśli nie jest to autoryzowany salon sprzedaży. Niestety zdarzają się oszuści, którzy sprzedają podróbki czołowych producentów w niskich cenach lub bez dokumentacji. Stąd lepiej zaopatrzyć się w nowy smartfon w autoryzowanych salonach w telefon niekoniecznie czołowej marki, mając gwarancję ceny oraz usługę gwarancyjną w przypadku napraw.

Aparat

W dobie mediów społecznościowych, komunikacja poprzez zdjęcia jest kluczowa. Odpowiednia jakość zdjęć jest bardzo ważna, nie tylko w mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach często rezygnujemy z aparatów cyfrowych, ze względu na dobrej jakości fotografie wykonywane telefonem komórkowym. Jako informację możemy dodać, że według wielu poradników kluczem do sukcesu dobrego zdjęcia jest dobre oświetlenie. Producenci kuszą nas dużą ilością pikseli, ale nie zawsze są one dobrze wykorzystane. W wielu przypadkach procesor i pamięć telefonu są za słabe, aby wykonywać czy też magazynować dobrej jakości zdjęcia.