Skip to content

Stroje dla dzieci – jak wybrać najlepsze przebranie na przyjęcie?

Jakie stroje dziecięce są obecnie najpopularniejsze? Jak wybrać dla dziecka najlepszy strój na zabawę? Ile trzeba za niego zapłacić?

Gdy dziecko zostało zaproszone na bal przebierańców lub na przyjęcie urodzinowe, podczas którego uczestnicy mają nosić stroje, warto pomyśleć już teraz, jak zapewnić swojej pociesze dobrą zabawę przez wybranie dla niej odpowiedniego przebrania. Wśród dostępnych opcji znajdują się stroje zwierzątek dla dzieci, stroje postaci z bajek czy przedstawicieli określonych zawodów. Co wybrać?

 

Z jakich okazji stosowane są stroje dziecięce?

Każdy rodzic prędzej czy później zetknie się z koniecznością przygotowania dla swojego dziecka stroju – przebrania. Najczęściej takie stroje są stosowane na:

 • bale przebierańców
 • przyjęcia urodzinowe
 • imprezy dziecięce
 • Halloween
 • konkursy

 

Zdobycie stroju odpowiadającego potrzebom malucha może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście, obecnie asortyment strojów jest spory, a jego uzyskanie wcale nie musi być związane z dużym wydatkiem.

 

Popularne stroje dziecięce na przyjęcia

Do dyspozycji jest obecnie pełna gama strojów dziecięcych, które pozwalają maluchom na wcielenie się w rolę swojej ulubionej postaci czy zwierzątka, aby doskonale bawić się podczas przyjęcia z rówieśnikami.

 

Wśród najczęściej wybieranych strojów dla dzieci znajdują się poniższe:

 • Stroje zwierzątek dla dzieci – wybierane najczęściej przez młodsze dzieci, na przykład jak strój biedronki, kotka, kurczaczka, ptaszka, pszczółki, krówki, lwa, motyla, rekina, pandy,
 • Stroje reprezentujące osoby i zawody dla dzieci – strażak, policjant, lekarz, pielęgniarka, marynarz, kierowca, astronauta, pirat, rycerz,
 • Stroje postaci z bajek dla dzieci – stroje pozwalające na odwzorowanie postaci z ulubionych bajek, animacji, filmów, na przykład superbohaterów.

 

Jak zdobyć strój na bal przebierańców dla dziecka?

Rodzice, którzy chcą wybrać stroje zwierzątek dla dzieci czy stroje postaci z bajek mogą obecnie uzyskać je na kilka sposobów:

 

 1. Zakupienie stroju dziecięcego

Pierwsza i najczęściej wybierana opcja to kupno stroju dla dziecka. W sklepach można znaleźć wiele strojów do wyboru, które mogą być dopasowane specjalnie do gustu malucha. Stroje mają także przystępne ceny i często można kupić je w cenie nawet niższej niż sto złotych. Najszerszy asortyment strojów zapewniają sklepy internetowe, gdzie można kupić je z szybką dostawą do domu lub paczkomatu.

 

 1. Wynajęcie stroju dla dziecka

Wiele punktów oferuje wynajem strojów – można znaleźć w nich stroje zwierzątek dla dzieci, stroje superbohaterów, stroje osób, dlatego asortyment także jest bardzo duży. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stroje nie zawsze są w idealnym stanie i nie można również dopasować ich do sylwetki dziecka przez przeróbki, jak ma to miejsce przy stroju na własność.

 

 1. Uszycie stroju dziecięcego

Ostatnia opcja to uszycie stroju dla dziecka. W internecie można znaleźć wiele różnych szablonów i poradników pomagających w samodzielnym uszyciu strojów na bale przebierańców. Uszycie stroju można też zlecić u krawca.