Skip to content

Nowe Osiedle

Nowe osiedla nie muszą być domeną przedmieść, które intensywnie się rozrastają, ale wciąz pozostają w znacznej odległości od serca miasta. Glivia stanowi potwierdzenie tego, że korzyści związane z nowym budownictwem i atrakcyjnymi rozwiązaniami technicznymi można połączyć z doskonałą lokalizacją oraz sąsiedztwem centrum miasta.


Bliskość centrum i zaciszny spokój – bez kompromisów

Mieszkanie w sercu miasta czy w zacisznej okolicy? Poszukiwanie nowego lokum często wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji i pójściem na kompromis. Niekiedy nie trzeba jednak tego robić, a najlepszym dowodem na to jest osiedle Glivia. To inwestycja położona w pobliżu centrum Gliwic przy ulicy Daszyńskiego 68, która zaskakuje doskonałą lokalizacją i komunikacją ze śródmieściem. Odległość do serca miasta to jedynie 5 minut spacerem, a do głównych miejskich arterii można dostać się w takim samym czasie samochodem. Na uwagę zasługuje też bliskość przystanków autobusowych i dworca kolejowego, a także łatwy dojazd do lotniska. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, że lokalizacja osiedla Glivia sprosta również oczekiwaniom osób, którym zależy na komunikacji nie tylko w obrębie miasta, lecz także poza nim. Na dojazd do Katowic wystarczy poświęcić jedynie kwadrans, a odległość do miast takich jak Bytom czy Rybnik to mniej niż pół godziny. Choć inwestycja znajduje się o krok od tętniącego życiem centrum, na osiedlu panuje spokojna atmosfera i kojąca cisza. Glivia to nie tylko miejsce sprzyjające odpoczynkowi ciała, lecz także spokój ducha. Ogrodzony teren, domofony i wjazd wyłącznie dla mieszkańców osiedla to gwarancja bezpieczeństwa, a przecież właśnie tego oczekuje się od domu.

Przemyślane rozwiązania dla codziennego komfortu

Na to, czy dobrze czujemy się w danym miejscu, wpływa również jego bezpośrednie otoczenie. Glivia to osiedle, w którym zadbano także o to, by stworzyć przestrzeń spotkań sąsiedzkich. Mowa o dziedzińcu, który sprzyja zarówno nawiązywaniu nowych kontaktów, jak i beztroskiemu relaksowi w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach. Starannie zaprojektowana przestrzeń wspólna to między innymi parking naziemny oraz podziemny. Ponadto na terenie osiedla znajduje się plac zabaw dla najmłodszych, na którym dzieci nawiążą pierwsze znajomości, a wraz z nimi również ich rodzice. To kolejne miejsce Glivii, w którym mieszkańcy mogą poznać się lepiej.

Ergonomia i funkcjonalny design

Glivia to przede wszystkim mieszkania, które zasługują na miano domu. Powody są co najmniej dwa: są doskonale zaprojektowane i komfortowe. Pozostawiają dużo miejsca dla wyobraźni i własnej aranżacji, dla których podstawę stanowią przemyślane rozwiązania architektoniczne i techniczne. Wszystkie mieszkania wyposażono w balkon lub loggię, a mieszkańcy lokali na parterze mogą cieszyć się własnymi ogródkami. Zadbano również o ergonomię: od energooszczędnych okien po bezpieczne drzwi antywłamaniowe. Mieszkania wyposażono także w ogrzewanie podłogowe, które znacząco podnosi codzienny komfort, a przy tym jest funkcjonalnym i oszczędnym rozwiązaniem.