Skip to content

Energooszczędne okna PCV

Okna spełniają w budynku wiele ważnych zadań. Przede wszystkim wpływają na jego wygląd zewnętrzny, istotnie poprawiają estetykę obiektu, doświetlają wnętrza, jak również zapewniają sprawną wymianę powietrza w pomieszczeniach znajdujących się wewnątrz budynku. Nie ulega wątpliwości, że ich kluczowym zadaniem jest również skuteczna ochrona przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, wiatrem, deszczem, jak również nadmiernym nasłonecznieniem. Ważne jest także, aby znacząco ograniczały straty ciepła i były energooszczędne, jak również zapewniały izolację akustyczną, chroniąc mieszkańców przed nadmiernym hałasem dobiegającym z zewnątrz.

 

Sprawdź na:  https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/okna-i-parapety-rolety-karnisze/okna-pcv

 

Okna PCV od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie należy się temu dziwić, wszak cechują się doskonałymi parametrami technicznymi. Do ich największych zalet zaliczyć trzeba to, że są lekkie, niezwykle trwałe, estetyczne i funkcjonalne. Nie wymagają również skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych, a ich pielęgnacja ogranicza się jedynie do systematycznego mycia szyb, ram i uszczelek. Co więcej, nie chłoną wilgoci, są odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, jak również grzyby czy też pleśnie, co zdecydowanie wyróżnia je od okien drewnianych.

 

Nowoczesne okno PCV charakteryzuje się wieloelementową, dość skomplikowaną konstrukcją. Jednym z najważniejszych jego elementów jest profil, czyli kształtownik, na którego bazie powstaje rama, ościeżnica i inne istotne części okna. To od rodzaju i jakości zastosowanego profilu zależy jego trwałość, jak również to, czy będzie ono dźwiękochłonne i zapewni odpowiednią izolację cieplną. Niezwykle ważną częścią okna jest również szyba.

 

Producenci stolarki okiennej najczęściej wykorzystują do produkcji okien szyby zespolone, składające się z dwóch szklanych tafli, w tym jednej przejrzystej, a drugiej powleczonej cienką warstwą tlenków, oddzielonych od siebie specjalną ramką dystansową. Wnętrze pomiędzy szklanymi taflami wypełnione jest zwykle gazem szlachetnym. Taka konstrukcja znacząco poprawia izolację termiczną okien, a tym samym zwiększa komfort cieplny wewnątrz budynku. Okna plastikowe to znakomity wybór. Są niezwykle estetyczne, szczelne i łatwe w użytkowaniu. Ich ceny nie są wygórowane, a jakość porównywalna ze znacznie droższymi oknami drewnianymi czy też aluminiowymi. Przez długie lata będą komfortowo i funkcjonalnie służyły, zapewniając doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Okna PCV są energooszczędne, dzięki nim można poczynić znaczne oszczędności i obniżyć koszty ogrzewania i eksploatacji budynku.