Skip to content

Idealne konto indywidualne, czyli jakie?

Konto w banku posiada już 87% Polaków. Mamy świadomość tego, że na rachunkach bankowych nasze środki są bezpieczne. Na konta wpływają też nasze wynagrodzenia oraz finanse z innego rodzaju świadczeń. Okazuje się jednak, że Polacy mają coraz większe oczekiwania względem tego produktu bankowego.

Za darmo

Banki nie zarabiają już dzisiaj na zakładaniu ani prowadzeniu rachunków. Konto indywidualne czy jakiekolwiek inne można mieć całkowicie za darmo. Warto z tej opcji korzystać, bo przecież nawet niewielkie kwoty mogą okazać się w skali roku całkiem pokaźną sumą.

Dzisiaj darmowe może być założenie oraz prowadzenie konta bankowego. Bezpłatne mogą być przelewy online oraz wypłaty gotówki w bankomacie.

Przez internet

Coraz więcej Polaków stawia na komfort i szybkość działania. Wszystko to zapewnia konto internetowe. Dzięki temu pełne zarządzanie środkami może odbywać się na poziomie platformy online.

Warto również wspomnieć, że to właśnie konto internetowe pozwala również na komfortowy kontakt z konsultantami banku. Teraz już nie trzeba stać w długich kolejkach w oddziałach banków. Do ekspertów można napisać maila albo napisać na dedykowanym czacie.

Dodatkowe funkcje

Sam rachunek bankowy nie jest już wystarczający. Polacy chcą dzięki niemu zyskać o wiele więcej. Najlepsze konto indywidualne pozwala zakładać lokaty, a nawet zaciągać kredyty gotówkowe.

Dodatkowe bonusy

Czy wiecie, że na kontach w banku można nawet zarabiać? Banki nagradzają swoich klientów premiami za otwarcie rachunku, za wpływy na konto o określonej wartości albo właściwą ilość transakcji z wykorzystaniem przypisanej do konta karty płatniczej.

Potrzeby klienta banku

Nie da się jednoznacznie określić, jakie konto indywidualne jest najlepsze. Ci, którzy je otwierają, powinni patrzeć przede wszystkim na własne potrzeby i możliwości. Warto zerkać na rankingi kont bankowych – takie publikowane są przynajmniej raz w miesiącu i zawierają zestawienie propozycji według określonych kryteriów.

Z całą pewnością złym doradcą są reklamy czy nawet podpowiedzi znajomych. Konto, które w pełni służy jednym, innym może całkiem nie odpowiadać.

Zmiana konta bankowego

Pamiętajmy, że konkurencja na rynku produktów bankowych jest ogromna, a same instytucje prześcigają się w coraz bardziej korzystnych ofertach. Właśnie dlatego warto obserwować zmiany i zastanowić się, czy dotychczasowy rachunek bankowy na pewno spełnia nasze oczekiwania.

Zmiana konta nie jest trudna. Same banki pomagają przeprowadzić całą procedurę szybko i w pełnym komforcie dla klienta. Jeśli dotychczasowe konto zakładaliśmy co najmniej kilka lat temu, może dobrze jest pomyśleć nad jego zmianą na jeszcze lepsze. W tym czasie oferty instytucji bankowych zmieniły się kolosalnie.