Skip to content

Jak korzystnie kupić części do minikoparek

Nowe, zaawansowane sprzęty świetnie się sprawdzają przy pracy, problem może się jednak pojawić, kiedy się zepsują. Nie wszystkie zakłady zajmujące się naprawą samochodów i innych pojazdów są wyposażone w odpowiednie do najnowszych modeli. Zatem gdzie można kupić części do minikoparek?

Sklepy z częściami do minikoparek

Najprościej oczywiście kupować części u producenta. Gorzej, jeśli ten nie ma przedstawicieli w Polsce – wtedy najprościej jest szukać części na portalach branżowych, u zaufanych mechaników czy na ogólnodostępnych stronach sprzedażowych. Pamiętajmy, żeby sprawdzić ceny części do minikoparek przynajmniej w dwóch źródłach, aby uniknąć kupowania na niekorzystnych warunkach. Jeśli decydujemy się na fragmenty używane, upewnijmy się co do ich jakości i wieku, aby mieć pewność, że będą sprawne, a używanie ich nie wygeneruje dodatkowych, niepożądanych szkód dla naszego pojazdu.

Minikoparki – kiedy się przydają?
Minikoparki są używane przez firmy budowlane, głównie budowlane, a także większe gospodarstwa rolnicze. Bardzo często są dużą pomocą w miastach, przy ulicach, gdzie nie ma miejsca na bardzo ciężki sprzęt. Koparki typu mini ważą bowiem z definicji mniej niż 15 ton, a zatem są odpowiednio mniejsze. To stosunkowo nowy wynalazek, dlatego też nie zawsze tak łatwo dostępne są części do minikoparek. Pierwszy model (nie licząc tych nieobrotowych) został wprowadzony do użytku w 1971 roku, czyli znacznie później niż pierwsze pojazdy tego typu, czyli koparki tradycyjnego rozmiaru.