Skip to content

Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa dla okularów korekcyjnych, których noszenie wiąże się z wieloma utrudnieniami. Soczewki, w przeciwieństwie do okularów, pozwalają cieszyć się bardzo dobrym wzrokiem w każdej sytuacji – zarówno podczas leżenia, jak i uprawiania aktywności fizycznej. Wśród wielu zróżnicowanych rodzajów soczewek na rynku największą popularnością cieszą się soczewki kontaktowe jednodniowe. Jakie zalety tego wariantu można wyróżnić? Czym charakteryzują się soczewki kontaktowe jednodniowe i dlaczego warto je nosić? 

 

Pierwsze soczewki kontaktowe tego rodzaju zostały wprowadzone na rynek w 1993 roku. Obecnie cieszą się one ogromną popularnością i są najczęściej wybierane przez osoby z rozmaitymi wadami wzroku. Warto więc poznać zalety soczewek jednodniowych i dowiedzieć się, na czym polega ich fenomen. Przede wszystkim są one wygodne dla pacjentów, gdyż eliminują konieczność codziennego czyszczenia, jak również dezynfekcji soczewek. Na ich powierzchni nie pojawiają się osady powierzchniowe, co znacznie wpływa na komfort widzenia.

 

Decydując się na zakup soczewek kontaktowych warto wybierać sprawdzone i cieszące się na rynku pozytywnymi opiniami marku, takie jak Acuvue (https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/trueye/zalety). Wśród szerokiego wyboru produktów tego producenta znajdą Państwo między innymi soczewki Oasys 1-day, które przeznaczone są dla osób lubiących sporty oraz wymagający styl życia. Ponadto z tego rozwiązania mogą korzystać także pacjenci przeznaczający w ciągu dnia wiele godzin na siedzenie przed komputerem lub innym urządzeniem elektronicznym. Ten rodzaj soczewek świetnie sprawdzi się u osób, które w skarżą się na zmęczenie oczu, często przebywają w pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych.  Inną opcją są soczewki 1-day Moist, które zapewniają długotrwały komfort noszenia oraz doskonałe nawilżenie. Jeżeli cenią sobie Państwo czystość i świeżość każdego dnia, ten rodzaj soczewek okaże się z pewnością przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”.

 

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem skierowanym do osób, dla których zdrowe oczy stanowią priorytet, są soczewki jednodniowe 1-day TruEye, które sprawią, że oczy pozostaną jasne oraz pełne blasku przez cały dzień. Zachęcamy do bliższego poznania każdego z powyższych rozwiązań i wybrania opcji odpowiednio dostosowanej do konkretnych potrzeb. Soczewki Acuvue cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów z uwagi na swoją wysoką jakość oraz dużą różnorodność. Zapraszamy także do przyjrzenia się bliżej innym produktom tej znanej na całym świecie marki.