Skip to content

Co spakować na wyjazd w góry?

Wybierając się na wyjazd w góry zawsze warto zastanowić się, jakie ubrania warto ze sobą mieć i które przybory na pewno się przydadzą. Można jednak powiedzieć, że to, co powinniśmy spakować zależy od tego, jaki typ podróży preferujemy i co jest naszym celem. Wyjeżdżając, aby pospacerować po dolinach, wjechać wyciągiem na wyższy szczyt czy skorzystać ze SPA, potrzebujemy innych akcesoriów niż osoby, które wybierają się na narty lub wysokogórską wspinaczkę. Są jednak elementy, które każdy powinien mieć przy sobie.

Wygodne i praktyczne ubranie

Podstawą jest zawsze ubranie. Nie da się ukryć, że to odzież i obuwie zajmuje najwięcej miejsca w walizce. Nawet na weekendowy wyjazd może być potrzebna ich większa ilość. Zwłaszcza zimą, gdy można szybko przemoknąć i trzeba przebrać ubranie. Jednak podstawą pakowania powinny być ubrania, które są wygodne i praktyczne, jak nieprzemakalna kurtka w góry damska. Jeśli spakujemy ciepłe i nieprzemakalne okrycie wierzchnie, to nie trzeba będzie przebierać ubrań na suche, nawet gdy na zewnątrz będzie sypał śnieg czy lał deszcz. W niektórych modelach takich kurtek mamy odpinane bluzy polarowe, które mogą służyć jako ocieplenie w kurtce lub po prostu bluza. I to ograniczy ilość branych ze sobą ubrań.

Wygodna kurtka w góry damska powinna mieć też dużo kieszonek, w których schowamy najpotrzebniejsze rzeczy. Nie tylko telefon czy portfel, ale też chusteczki, płyn do dezynfekcji, a nawet plastry na odciski. Oprócz praktycznej strony, sama kurtka musi być wygodna w noszeniu i nie krępować ruchów. Szczególnie, jeśli chcemy w niej jeździć na nartach czy chodzić po górskich szlakach.

O tym musisz pamiętać

Zawsze trzeba mieć przy sobie telefon oraz numer alarmowy do górskiego pogotowia ratunkowego. Nawet wybierając się na spacer w niskie partie gór, trzeba posiadać te rzeczy. A co jeśli chcemy podziwiać góry z daleka i cieszyć się urlopem w miasteczku górskim? Zdecydowanie wystarczy nam dobry krem z filtrem, dzięki któremu promienie nam nie będą przeszkadzać, ciepłe ubranie i plan odpoczynku.