Skip to content

Odpowiednie radio internetowe – czyli jakie?

Zainteresowanie internetowymi stacjami radiowymi cały czas rośnie – gdy nie możesz znaleźć dla siebie niczego ciekawego w tradycyjnych rozgłośniach, sprawdź, co niesie ze sobą internet. Jak wybrać dobre radio internetowe dla siebie?

Radiami internetowymi nazywa się tradycyjne rozgłośnie radiowe i rozgłośnie dostępne tylko online, w tym też radia amatorskie prowadzone nierzadko przez pojedyncze osoby, które działają przez internet. Do odbioru dźwięków tego rodzaju radia nie potrzeba fizycznego odbiornika, wystarczy tylko sprzęt z dostępem do internetu.

 

Wybierz muzykę, którą kochasz!

Dużą zaletą słuchania radia internetowego jest możliwość wyboru takiej stacji czy kanału, który gra twoją ulubioną muzykę. Jeżeli kochasz metal lub wolisz muzykę lat ’70, w takim przypadku na próżno szukać jej w popularnych stacjach radiowych. Wprawdzie pojedyncze utwory mogą pojawiać się w nich sporadycznie, ale na pewno nie spełnią one oczekiwań prawdziwych fanów. Zupełnie inaczej jest w przypadku rozgłośni internetowych – tutaj bez problemu można znaleźć muzykę niszową, rzadko graną w tradycyjnym radiu.

 

Przebieraj w gatunkach i wykonawcach

Wiele rozgłośni online, na przykład Tuba.fm ma dla swoich słuchaczy pełną gamę różnych kanałów, na których można słuchać określonych typów muzyki – Polskie Ballady, Party Hits, Rock ’90, Slow Cafe, Muzyka Relaksacyjna, Disco Polo, Chillout, Pop, Top UK – to tylko niektóre nazwy kanałów dostępne w tym radiu online. Możesz wobec tego wybrać dla siebie taki kanał, który będzie dla siebie idealny – wystarczy tylko jedno kliknięcie i od razu wiesz, co na ciebie czeka, ponieważ znasz artystów i nazwy utworów.

 

Stwórz własne radio online

To jeszcze nie wszystko, ponieważ wiele internetowych rozgłośni pozwala swoim użytkownikom na tworzenie własnych kanałów radiowych dopasowanych do ich gustu. We wspomnianym już Tuba.fm wystarczy tylko wpisać nazwę i opis radia i wybrać jednego albo paru swoich ulubionych wykonawców i zapisać radio gotowe radio. W ten sposób będziesz słuchać tego, co najbardziej ci się podoba, a ponadto otrzymasz sugestie wielu nowych interesujących artystów z tego samego nurtu.

 

Nie tylko na komputerze

Radia online można słuchać na komputerze stacjonarnym, laptopie, ale również na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach. Co więcej, w sprzedaży dostępne są również fizyczne radia internetowe, to znaczy urządzenia, które odbierają sygnał przez sieć internet. Jeżeli jednak chcesz mieć muzykę przy sobie niezależnie od pory i miejsca, wybierz takie radio internetowe, które posiada również własne aplikacje mobilne, za pośrednictwem których możesz łatwo zalogować się na swoje konto i słuchać ulubionej muzyki, na przykład w podróży czy przy uprawianiu sportów.

 

Muzyka całkowicie za darmo!

Również dużym plusem radia internetowego jest możliwość słuchania muzyki całkowicie za darmo – nie musisz ponosić żadnych dodatkowych opłat, po prostu włączasz radio i od razu możesz rozkoszować się płynącą z internetowego eteru muzyką. Sprawdź już teraz, a na pewno znajdziesz dla siebie coś ciekawego – radio online masz na wyciągnięcie ręki!