Skip to content

Okulary lenonki – czy wciąż warto w nie inwestować?

Wiele jest modnych okularów, które ze względu na wygląd albo markę są niezwykle cenione przez użytkowników i użytkowniczki. Jednak najbardziej znanymi są chyba okulary lenonki, które tak naprawdę cieszą się popularnością od dziesięcioleci i wracają jak bumerang w różnych formach. Mogą je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a ich ponadczasowy design jest w stanie spełnić największe oczekiwania. Z czego to się bierze i czy w tym roku popularne lenonki wciąż są w modzie?

Okulary lenonki  – skąd się wzięły?

Historia okularów lenonków nie powinna być zaskoczeniem dla tych osób, które choć trochę interesują się muzyką i kojarzą jedną z najbardziej znanych kapel rock’n’rollowych świata – The Beatles. Jej liderem był słynny John Lennon, znany ze swoich poglądów, opierających się na miłości do bliźniego oraz poszanowaniu wolności. Oczywiście znakiem rozpoznawczym piosenkarza były okulary lenonki – o okrągłych oprawkach, ciemnych szkłach i cienkich rączkach. Są niezwykle charakterystyczne i prawdopodobnie nie da się ich pomylić z jakimkolwiek innym designem okularów przeciwsłonecznych.

Okulary lenonki pojawiły się już w 1880 roku, jednak zostały spopularyzowane przez Lennona w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, szczególnie w erze hippisów. Nosili je zarówno młodzi ludzie, eksponujący swoją wolność, jak również wielkie gwiazdy – nie tylko muzycy, tacy jak Ozzy Osbourne czy Axl Rose, ale również wielkie postacie, na czele z Abrahamem Lincolnem czy Ghandim. Okulary lenonki z czasem stały się nie tylko symbolem wolności, ale również bardzo ważną częścią mody – ich historia trwa do dzisiaj i jak pokazują oferty różnych sklepów (np. Okulary C-O), wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

Czy wciąż warto zainwestować w okulary lenonki?

Oczywiście! I chociaż okulary lenonki nie są tak popularne, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdzie – szczególnie w Ameryce – posiadała je w szufladzie większość społeczeństwa, wciąż można spotkać je na twarzach wielu osób. Z czego to wynika? Po pierwsze z marki, jaką wyrobiły sobie tego typu okulary okrągłe – są znane i cenione, dlatego też nigdy nie wyjdą z mody i wciąż mogą być symbolem buntu i wolności. Po drugie – są po prostu niezwykle eleganckie, a ich design doskonale pasuje do różnych stylizacji i spełnia w ten sposób oczekiwania bardzo wielu osób, zarówno kobiet, jak również mężczyzn.

Czy warto je zakupić? Tutaj decyzję pozostawiamy Tobie – wszystko zależy bowiem od Twojego indywidualnego gustu. Jeżeli podobają CI się okulary lenonki, zainwestuj w nie, pamiętając o tym, aby szczególną uwagę zwrócić na jakość wykonania produktu. Zrezygnuj z tanich, plastikowych oprawek, a zainwestuj w te metalowe – w ten sposób nie tylko zyskasz produkt o wiele bardziej estetyczny, ale również elegancki. Oczywiście modeli jest wiele, jednak nie różnią się one od siebie znacząco – polecamy zarówno klasyczne, z czarnymi szkiełkami, jak też kolorowe, szczególnie dla osób, ceniących sobie oryginalność.