Skip to content

W czym może Ci pomóc doradztwo surowcowe?

Inwestowanie przybiera dzisiaj różnorodne postaci. Co więcej, inwestować możemy również przez internet, uzyskując dostęp do światowych rynków. Dużym zainteresowaniem cieszy się inwestowanie w surowce, które dostępne jest także dla początkujących – w tym zakresie mogą oni korzystać z doradztwa surowcowego, ale nie jest ono skierowane wyłącznie do nich.

Inwestowanie w złoto jest już od dawna uznawane za bardzo dobry sposób na lokatę kapitału, ale oprócz złota do dyspozycji jest także wiele innych surowców. Teraz możliwe jest również inwestowanie w surowce za pośrednictwem internetu, z wykorzystaniem domów brokerskich działających on-line.

Inwestować można w surowce takie jak:

  • metale szlachetne – złoto, pallad, platyna, srebro
  • surowce energetyczne – węgiel, ropa naftowa, gaz ziemny
  • metale przemysłowe – cyna, cynk, miedź, rudy żelaza, magnez, aluminium
  • płody rolne – kakao, kawa, żyto, pszenica, kukurydza, soja

Oczywiście, wtedy, gdy chce się inwestować w surowce i zacząć na nich zarabiać, nie trzeba ich skupować i magazynować, co czasami po prostu nie jest możliwe. Można kupować złoto w sztabkach, można też kupować inne metale szlachetne, ale nie wchodzi to w grę wtedy, gdy chodzi o inne rodzaje surowców.

Zarabia się przede wszystkim na różnicach kursowych, dlatego też przy inwestowaniu w surowce trzeba sprawdzać także notowania surowców. Wobec tego należy kupować tanio i sprzedawać drogo, podobnie jak w przypadku innych inwestycji.

Aby zacząć zarabiać, wystarczy założyć swoje konto w domu maklerskim pozwalającym na inwestowanie w surowce. Wiele z nich oferuje także doradztwo surowcowe, dzięki któremu można otrzymać fachową pomoc dotyczącą podejmowania decyzji inwestycyjnych. Specjaliści, biorąc pod uwagę notowania surowców, przygotowują różnego rodzaju analizy i porady, które następnie udostępniane są inwestorom.

Również doradztwo surowcowe wybierane jest przez przedsiębiorców, którzy wykorzystują notowane na giełdach surowce, na przykład płody rolne, metale przemysłowe czy surowce energetyczne. Dzięki fachowemu doradztwu mogą skupować i sprzedawać je wtedy, gdy kursy są dla nich najbardziej opłacalne.